همراه اول

همراه اول همچنان دارنده بیشترین سهم بازار بر اساس گزارش جدید رگولاتوری

بر اساس گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مربوط به فصل چهارم سال ۹۸، همراه اول همچنان بیشترین سهم بازار را بین اپراتورهای تلفن همراه دارد.

اخیرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش مربوط به فصل چهارم سال ۱۳۹۸ (فصل نامه آماری جلد ۳۲) را منتشر کرده که برآیند عملکرد اپراتورهای تلفن همراه در سه ماهه آخر سال ۹۸ را نشان می‌دهد. در این گزارش که بخش‌های مختلفی دارد، مشخص شده که اپراتورهای تلفن همراه در چه جایگاهی قرار دارند.

در بخشی از این گزارش به سهم بازار هر یک از اپراتورهای تلفن همراه تا پایان سه ماهه چهارم ۱۳۹۸ اشاره شده که بر اساس آن اپراتور همراه اول ۵۳ درصد، ایرانسل ۴۴ درصد و رایتل ۳ درصد بازار را در اختیار دارند.

همراه اول

در ادامه گزارش، وضعیت توسعه تلفن همراه تا پایان فصل آخر سال ۱۳۹۸ مشخص شده که خطوط واگذار شده، خطوط فعال و ضریب نفوذ هر یک از اپراتورها را نشان می‌دهد. طبق این جدول، همراه اول ۲۰ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۶۸۳ خط دائمی، ۶۹ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۶۷۲ خط اعتباری و در مجموع ۹۰ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۳۵۵ سیم کارت واگذار کرده که از این بین، ۱۹ میلیون و ۴۰ هزار و ۶۶۲ خط دائمی، ۴۳ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۶۱۵ خط اعتباری و مجموع ۶۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۷۷ خط فعال هستند.

با مشاهده این آمار می‌توانید اختلاف اپراتور اول ارتباطی کشور با اپراتورهای ایرانسل و رایتل را مشاهده کنید. بر اساس جدول منتشر شده، ضریب نفوذ همراه اول ۷۵.۵ درصد و ضریب نفوذ ایرانسل و رایتل به ترتیب ۶۱.۷۳ و ۴.۸۲ درصد بوده است.

همراه اول

به این ترتیب با مشاهده این گزارش در سه ماهه پایانی سال ۹۸ که در واقع جمع‌بندی سال گذشته بود، می‌توانیم مقایسه‌ای با سال ۹۷ داشته باشیم. بر حسب گزارش‌های رگولاتوری، میزان رشد سهم بازار همراه اول در سال ۹۸ معادل ۰.۷۱ درصد بوده و بیشترین رشد سهم بازار را در سالی که گذشت نسبت به اپراتورهای دیگر داشته است. سهم بازار ایرانسل ۰.۳۶ درصد رشد داشته و میزان رشد رایتل نیز منفی ۱.۰۳ درصد بوده است.

اپراتور تلفن همراه همراه اول ایرانسل رایتل
سهم بازار سه ماهه اول ۹۸ ۵۲.۴۳۴ درصد ۴۳.۰۸۸ درصد ۴.۴۶۶ درصد
سهم بازار سه ماهه دوم ۹۸ ۵۳.۱۸۷ درصد ۴۲.۹۹۳ درصد ۳.۸۰۹ درصد
سهم بازار سه ماهه سوم ۹۸ ۵۳.۱۸۹ درصد ۴۳.۳۱۸ درصد ۳.۴۸۳ درصد
سهم بازار سه ماهه چهارم ۹۸ ۵۳.۱۴۴ درصد ۴۳.۴۵۳ درصد ۳.۳۹۲ درصد
میزان رشد در سال ۹۸ ۰.۷۱ درصد ۰.۳۶ درصد منفی ۱.۰۳ درصد

در این گزارش، آمارهای مختلفی به تفکیک اپراتورها اعلام شده که با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات یا از اینجا می‌توانید جزئیات کامل آن را مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*