زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات

زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات به زودی تکمیل خواهد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد به زودی علاوه بر بهره‌برداری از ۳ پروژه جدید، خبرهای زیادی از تکمیل زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات منتشر می‌شود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد هم‌اکنون در راستای توسعه ارتباطات سرمایه‌گذاری‌های زیادی از سوی اپراتورها و دولت انجام شده است و تمامی شهرهای کشور از نسل سوم و چهارم خدمات ارتباطی بهره می‌برند. وی افزود حدود ۸۳ درصد از روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار نیز به اینترنت دسترسی دارند و به طور کلی در کشور بیش از ۷۰ میلیون کاربر شبکه اینترنت داریم که در منطقه یک آمار فوق‌العاده است.

تکمیل زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد طی روزهای آینده خبرهای خوبی در خصوص تکمیل زیرساخت لایه‌های اطلاعات شبکه ملی اطلاعات اعلام خواهیم کرد. وی افزود اقداماتی از دی ۹۸ با صدور فرمان ۵ ماده‌ای مقام معظم رهبری برای تکمیل زیرساخت‌های لایه‌ای این شبکه پیگیری شده بود و اکنون به نتایج بسیار خوبی رسیده‌ایم.

اخیرا نیز وزیر ارتباطات در صفحه شخصی توییتری خود به بهره‌برداری از ۳ پروژه مهم برای تکمیل زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کشور اشاره کرد و نوشت:

این تکمیل زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کشور شامل ۲۵ درصد افزایش در ظرفیت مراکز داده کشور، خدمات ابری (Iaas) برای استارت آپ‌هایی که همواره از ما تقاضای سرور دارند و طرح «هر خانه‌ی ایرانی، یک ویدیوی اینترنتی» می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. خداروشکر تکمیل اش کنن و آدم یکم لذت ببره از زندگی توی ایران

  2. انشالله اون روزی که زیرساخت هاش آماده بشه ما زنده باشیم و در حیات