پیمنت 24

آمریکا مدیرعامل ایرانی شرکت پیمنت ۲۴ را بازداشت کرد

آمریکا سجاد شهیدیان، مدیرعامل ایرانی شرکت پیمنت ۲۴ – Payment24 را به دلیل دور زدن تحریم‌ها بازداشت کرد. در ادامه جزئیات این خبر را بررسی می‌کنیم.

سجاد شهیدیان ۳۳ ساله که به عنوان موسس و مدیر شرکت پیمنت ۲۴ شناخته می‌شود در انگلیس به درخواست دادستان‌های آمریکایی بازداشت شد و به آمریکا منتقل گردید. دادگاه فدرال مینه‌سوتا آمریکا این مدیرعامل ایرانی استارت آپ خدمات آنلاین پیمنت ۲۴ را به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شناخته است.

جزئیات بازداشت مدیر ایرانی پیمنت ۲۴

پیمنت 24

دادگاه فدرال مینه‌سوتا آمریکا شرکت پیمنت ۲۴ و دو مدیر ارشد آن را به جرم ارتکاب جرایم مرتبط با پولشویی، سرقت هویت و فعالیت‌های متقلبانه الکترونیکی و دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کرد. طبق ادعای این دادگاه آمریکایی، شرکت Payment24 به شهروندان ایرانی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ کمک کرده و برای ایرانیان واسطه‌ای برای خرید نرم افزارهای رایانه‌ای، مجوزهای نرم افزاری و سرورهای رایانه‌ای محسوب می‌شود.

دادگاه فدرال مینه‌سوتا مدعی است شرکت Payment24 به واسطه وبسایت خود به مشتریان ایرانی برای خرید آنلاین خدمات و کالاها از آمریکا، بسته‌ای شامل حساب کاربری پرداخت اینترنتی PayPal، آدرس اینترنتی از امارات، کارت هدیه ویزا و کارت هویت جعلی و قبض اعلام وصول ارائه می‌کرد. از سایر خدماتی که این شرکت به کاربران ارائه می‌داد می‌توان به پرداخت هزینه وقت سفارت، پرداخت‌های ارزی از طریق حساب‌های پی پال، بیت‌کوین و اسکریل، نقد کردن درآمدهای ارزی و غیره اشاره کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۳ دیدگاه

  1. در نوع خود واقعا جالب بود

  2. دمش گرم هرچی بلا سر این آمریکا بیاد حقشه