پتنت هواوی برای یک دوربین با لنز مایع

هواوی در حال توسعه یک دوربین با لنز مایع برای گوشی‌هایش است

پتنتی از سوی هواوی منتشر شده که یک دوربین با لنز مایع را نشان می‌دهد. آیا این فناوری در گوشی هواوی پی ۵۰ سال آینده استفاده می‌شود؟

یک پتنت در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری چین به ثبت رسیده که نشان می‌دهد هواوی قصد دارد اولین گوشی مجهز به یک دوربین با لنز مایع را روانه‌ی بازار کند. در واقع، ما حتی احتمال می‌دهیم برای نخستین بار این فناوری سال آینده در گوشی هواوی پی ۵۰ حضور داشته باشد.

مزایای یک دوربین با لنز مایع

تکنولوژی Liquid Lens از یک اپتیکال رده مایع در داخل یک سلول ساختاری به جای یک اپتیکال شیشه‌ای استفاده می‌کند. این به مراتب سیال‌تر است؛ بنابراین هنگام تنظیم مکانیکی یا الکترونیکی می‌تواند شکل خودش را به طور کامل تغییر داده و در نتیجه فاصله کانونی را خیلی سریع‌تر تغییر دهد.

ماژول‌هایی که از تکنولوژی لنز مایع استفاده می‌کنند، می‌توانند هنگام فوکوس در مقایسه با لنزهای رایج زمان پاسخ‌دهی را تا حد زیادی کوتاه کنند. همچنین این یک فناوری موثر برای تثبیت کننده اپتیکال تصویر است. البته لنز مایع یک تکنولوژی کاملاً جدید نیست. پیشتر از آن در ساخت دستگاه‌های صنعتی، میکروسکوپ‌ها و یا حتی سیستم های دوربین روی پهپادهای حرفه‌ای استفاده شده است، اما هرگز در دوربین یک گوشی آن را ندیده‌ایم.

پتنت هواوی نشانگر یک ماژول دوربین ساخته شده از چندین قطعه از جمله یک لنز مایع است. این نشان می‌دهد که به خدمت گرفتن چنین تکنولوژی می‌تواند عملکرد فوکوس خودکار و تثبیت کننده عکس را بهبود بدهد.

آن همچنین پایدارتر است. در توضیحات این پتنت آمده است:

ساختار استفاده شده از لنزهای مایع، فوکوس خودکار و تثبیت کننده عکس اپتیکال را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، چنین راه حلی می‌تواند به پایدارتر و قابل اعتمادتر شدن موتور دوربین نیز بیانجامد.

این پتنت در روز کریسمس سال ۲۰۱۹ ثبت شده و هفتم آوریل ۲۰۲۰ به تصویب نهایی رسیده است. ما ایمدواریم این به معنای استفاده‌ی یک محصول از این فناوری در سال آینده باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. هواوی چقدر خوب داره پیشرفت میکنه و به نظر من تا یه مدت دیگه پیشرفت چشم گیری میکنه