آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

جزئیات آپدیت ۱.۱۶ بازی Minecraft منتشر شد

به‌روزرسانی جدید بازی Minecraft به زودی از راه می‌رسد. شما در این مطلب می‌توانید از جزئیات آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت اطلاع پیدا کنید.

آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت در واقع شانزدهمین به‌روزرسانی بزرگ این اثر از سال ۲۰۱۱ است که به زودی منتشر می‌شود و طرفداران این مجموعه به شدت منتظر آن هستند.

تقریبا هر کسی که آشنایی کوچکی با دنیای بازی دارد، نام ماینکرفت را شنیده یا حداقل برای مدتی کوتاه آن را تجربه کرده است. یک اثر جهان باز گسترده که در آن می‌توانید هر چه که می‌خواهید را خلق کنید و هر کاری که دوست دارید را انجام دهید. گیم پلی جذاب بازی Minecraft با ساعت‌ها و روزها بازی کردن، خسته کننده نمی‌شود و حالا این آپدیت جدید می‌تواند درهای بیشتری را برای شما باز کند.

آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت – Minecraft

همان طور که احتمالا می‌دانید، آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت منحصرا به جهان نِدِر (Nether) و بازسازی آن می‌پردازد (البته شاهد تغییرات محدودی در بخش‌های دیگر نیز خواهیم بود، برای مثال در مورد سنگ‌های قرمز اصلاحاتی صورت گرفته است). با اینکه سفر به این جهان موازی همیشه برای بازیکنان هیجان انگیز بوده است اما از زمان نسخه آزمایشی (آلفا) تاکنون، تغییرات زیادی در آن صورت نگفته و شاید به همین دلیل است که آپدیت جدید Minecraft برای طرفداران اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. ما در ادامه به تغییرات مهم این به‌روزرسانی خواهیم پرداخت.

مناطق کاملا متفاوت

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

جهان نِدِر در طول این سال‌ها، همیشه ظاهر یکسانی داشته و در همین راستا، برای بسیاری از بازیکنان خسته کننده شده است. این مسئله در آپدیت ۱.۱۶ تغییر پیدا می‌کند و شاهد چهار چشم انداز متفاوت در این جهان خواهید بود.

– جنگل سرخ (Crimson Forest) که بازیکنان می‌توانند از آن‌ها چوب بدست بیاورند.
– جنگل‌های در هم پیچیده (Warped Forests) که حس و حال آرام‌تری دارد و منابع خوبی در آنجا پیدا می‌کنید.
– دره‌های شن روح (Soul Sand Valleys) که برای یافتن فسیل‌های ساخته شده از بلوک استخوان، مناسب است.
– دلتای بازالت (Basalt Delta) که فضای آتشفشانی دارد و خانه مکعب‌های ماگما است.

نگران ظاهر و شکل قدیمی نِدِر نباشید که آن هم در محیط پیدا می‌شود. این مناطق، مرکز تجمع ماب‌های (Mobs) جدید بازی یعنی پیگلن‌ها (Piglins) و هاگلین‌ها (Hoglins) خواهند بود

هاگلین‌ها و پیگلن‌ها

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

همان طور که بالاتر اشاره شد، هاگلین‌ها و پیگلن‌ها، ماب‌های جدید بازی هستند. پیگلن‌ها، ماب‌هایی خنثی هستند که فقط در صورتی که به آن‌ها حمله کنید یا زره طلایی بر تن نداشته باشید، واکنش نشان می‌دهند. اگر با این ماب‌ها صلح کنید، حتی می‌توانید به معامله و داد و ستد با آن‌ها بپردازید. اما در سوی دیگر، پیگلن‌ها شما را به دردسر می‌اندازند. این گرازهای وحشی، بی‌درنگ حمله کرده و شما را به آسمان پرتاب می‌کنند. با پرسه زدن این موجود در حوالی شما، گشت و گذار در جهان نِدِر سخت‌تر خواهد شد.

بقایای بسشِن (Bastion Remnants)

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

بقایای بسشِن، ساختارهای قلعه شکلی هستند که در جهان نِتِر با آن‌ها رو به رو می‌شوید و در واقع سیاه چال‌های این دنیای جهنمی به حساب می‌آیند. در این سیاه چال‌ها می‌توانید عناصر مختلفی را پیدا کنید، همانند اتاق‌های گنج. در این قلعه‌های بزرگ زیرزمینی با هاگلین‌ها و پیگلن‌ها هم رو به رو می‌شوید اما اگر از همه مشکلات عبور کنید، لوت بسیار خوبی به دست می‌آورید.

پورتال‌های مخروبه (Ruined Portals)

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت این پورتال‌ها هستند. هنگامی که در دنیای بازی قدم می‌زنید با پورتال‌های ناقصی رو به رو خواهید شد که با بلوک‌های ندرک (Netherrack) و ماگما محاصره شده‌اند. شما در این پورتال‌ها می‌توانید صندوقچه و لوت‌ خوبی پیدا کنید. این پورتال‌های مخروبه به وفور در جهان بازی پیدا می‌شوند و با اینکه شاید با گذشت زمان، جذاب خود را از دست بدهند اما منبع خوبی برای دستیابی به لوت هستند.

ندریت (Netherite)

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

چه چیزی می‌تواند از ابزار و تجهیزات الماسی (Diamond Gear) قوی‌تر باشد؟ با ندریت آشنا شوید، یک ماده کمیاب که آن را از اعماق ندر می‌توانید به دست بیاورید. با ندریت در نهایت صاحب قوی‌ترین تجهیزات دنیای ماینکرفت خواهید شد، اتفاقی که هیجان انگیز به نظر می‌رسد اما در سوی دیگر، دستیابی به این ماده جدید چندان آسان نخواهد بود. شما باید به معدن کاری بپردازید و زمان زیادی را برای دستیابی به ندریت صرف کنید.

 در جهان نِدِر زندگی کنید

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

حالا که همه نیازمندی‌های شما همانند چوب، سنگ و غذا در جهان نِدِر پیدا می‌شود، می‌توانید در آنجا زندگی کنید. با تشکر از دستگاه ریسپاون انکر (Respawn Anchor) جدید بازی که باید آن را خودتان بسازید، حتی اگر در نِدِر کشته شوید، در همان جایی که انکر را درست کرده بودید، احیا می‌شوید. فقط فراموش نکنید که برای فعال ماندن ریسپاون انکر، باید از گِلو استون  (Glowstone) استفاده کنید و در واقع گِلو استون سوخت آن است، اگر این سوخت به پایان برسد، شما نه در نِدِر بلکه در جهان اصلی بازی احیا می‌شوید.

استرایدرها (Striders)

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

یکی دیگر از ماب‌های جدید بازی، استرایدرها هستند که کاملا منفعل محسوب می‌شوند و به همین دلیل، یکی از بهترین ابزار حمل و نقل برای بازیکنان خواهند بود. یک زین تهیه کرده و آن را بر روی استرایدر بیندازید. شما می‌توانید سوار این ماب شده و بدون هیچ مشکلی به گشت و گذار در جهان نِدِر بپردازید. استرایدرها کمی کند هستند اما کار شما را راه می‌اندازند.

حذف زامبی پیگمن‌ها (Zombie Pigmen)

آپدیت 1.16 بازی ماینکرفت

با معرفی پیگلن‌ها، بدیهی بود که زامبی پیگمن‌ها هم دچار تغییر و تحویل شوند. سازندگان حالا ظاهرشان را تغییر داده و نام آن‌ها را زامبی‌فاید پیگلن (Zombified Piglins) گذاشته‌اند. عملکرد آن‌ها مشابه پیگلن‌ها است اما شاید برای طرفداران ناامید کننده باشد که مشهورترین ماب دنیای نِدِر تا این اندازه تغییر پیدا کرده است.

بازی Minecraft با ۲۰۰ میلیون نسخه، پرفروش‌ترین بازی تاریخ محسوب می‌شود. این بازی هم‌اکنون بر روی تمامی پلتفرم‌ها از جمله ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند در دسترس قرار دارد. آپدیت ۱.۱۶ بازی ماینکرفت هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد اما قرار است تا سه ماه آینده (بین ماه اوت تا ژوئن) در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این چه بازی مسخره ای هست اخه