دوربین زیر نمایشگر هواوی

دوربین زیر نمایشگر هواوی در پتنت های این کمپانی به نمایش درآمد

دو پتنت جدید نشان می‌دهند که دوربین زیر نمایشگر هواوی چه ظاهری به گوشی های هوشمند این کمپانی خواهد داد.

محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا، ریشه نوآوری هواوی را نخشکانده است؛ کمااینکه چند ماه پیش شاهد عرضه گوشی منعطف هواوی میت ایکس اس ۵G بودیم. به تازگی هم وب‌سایت  LetsGoDigital از دو پتنت پرده برداشته که مربوط به اکتبر سال ۲۰۱۹ هستند. چیزی که بیشتر در آ‌ن‌ها جلب توجه می‌کند، دوربین زیر نمایشگر هواوی است.

صفحه نمایش خمیده بدون دکمه‌های جانبی

هر دو گوشی معرفی نشده‌ای که در اینجا می‌بینیم، دارای نمایشگری هستند که از طرفین تا لبه‌ها امتداد یافته است؛ چیزی که با نام اج دیسپلی (Edge display) شناخته می‌شود و در هواوی میت ۳۰ پرو نیز مشابه آن وجود دارد. اثری از دکمه‌های فیزیکی جانبی هم نیست و وظیفه‌ی آن‌ها باید به ژست‌های حرکتی محول شده باشد.

البته ظاهرا دکمه پاور در لبه فوقانی تعبیه شده و لبه پایینی میزبان درگاه USB-C است.

دوربین زیر نمایشگر هواوی

پنل جلویی بدون حاشیه و عاری از هرگونه ناچ یا حفره است. حتی برای میزبانی از دوربین سلفی، مکانیسم پاپ آپ هم وجود ندارد. این نشان می‌دهد که هواوی به استفاده از فناوری دوربین زیر نمایشگر می‌اندیشد؛ چیزی که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی، وارد گوشی های هوشمند تجاری شود.

دوربین زیر نمایشگر هواوی

تاکنون برخی دیگر از تولیدکنندگان چینی، نمونه آزمایشی چنین موبایل‌هایی را به نمایش گذاشته‌اند که اوپو اولین آن‌ها بود. شیائومی هم سخت روی این تکنولوژی جدید کار می‌کند؛ ولی هنوز دوربین سلفی زیر صفحه‌ای به کاربران ارائه نشده است.

ماژول‌های دوربین متفاوت

تنها تفاوت در این دو پتنت هواوی، چیدمان دوربین‌های عقب دستگاه‌هاست. اولی، نوعی ماژول کپسولی شکل دارد که بی‌شباهت با هواوی پی ۳۰ پرو نیست. البته اینجا، فلاش دوربین هم درون ماژول تعبیه شده است؛ درست زیر دو لنز فوقانی و بالای لنز پایینی که باید متعلق به دوربین زوم باشد.

دوربین زیر نمایشگر هواوی

در پتنت دوم، یک ماژول دایره‌ای شکل را می‌بینیم که حاوی چهار سنسور است؛ مشابه آنچه که در سری هواوی میت ۳۰ دیدیم. با توجه به همین تفاوت، احتمالا هواوی قصد دارد چندین گوشی هوشمند با دوربین سلفی درون صفحه‌ای را عرضه کند و این‌ها هم نمایانگر دو مدل بالقوه هستند.

همچنین با وجود ابهاماتی که درباره کارایی و محبوبیت Edge display وجود دارد، ظاهرا کمپانی چینی همچنان به استفاده از آن فکر می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. ابتکار عمل خوب و جالبیه

  2. اختراع قشنگیه
    وهم گوشی روقشنگ می کنه😍😍

  3. بیا که از دست حفره خلاص بشیم 😐