سگ رباتیک A1

با سگ رباتیک A1 آشنا شوید (گجت تی وی)

سگ رباتیک A1 با قیمت حدود 10 هزار دلار توسط شرکت یونی تری تولید و معرفی شده و قابلیت پشتک زدن و دویدن به دنبال شما را دارد. در ادامه، ویدیوی معرفی این ربات را مشاهده می‌کنید.

شرکت چینی یونی تری (Unitree) یک ربات پیشرفته به شکل یک سگ را ساخته که قابلیت‌های شگفت انگیزی دارد. این سگ رباتیک که A1 نام دارد برای اولین بار در نمایشگاه CES 2020 معرفی شد و چینی‌ها به دنبال این هستند که با تولید انبوه آن، وارد مرحله تجاری‌سازی این ربات جذاب شوند. A1 فقط 12 کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند در هر ثانیه 3.3 متر مسافت را طی کند. حمل بار تا 5 کیلوگرم، حداکثر سرعت 11.88 کیلومتر بر ساعت، راه رفتن آرام و تند در مسیرهای مختلف، پشتک زدن، حرکت روی سطوح متفاوت، پرش، بالا و پایین رفتن از پستی و بلندی‌ها و دنبال کردن صاحب خود از دیگر قابلیت‌های این ربات محسوب می‌شود.

A1 دارای عرض حدود 30 سانتی‌متر و طول حدود 60 سانتی‌متر است و باتری آن در حالت شارژ کامل تا دو ساعت کار می‌کند و انرژی لازم را به موتور ربات می‌رساند. دوربین به کار رفته در ربات می‌تواند از اطراف تصویربرداری کند و به این ترتیب از این ربات هوشمند می‌توان استفاده‌های مفیدی کرد. می‌توان سگ رباتیک شرکت چینی یونی تری یعنی A1 را با سگ رباتیک شرکت بوستون داینامیکس با نام اسپات – Spot مقایسه کرد. به نظر می‌رسد صنعت رباتیک وارد مراحل پیشرفته و جذابی شده و اکنون بسیاری از شرکت‌ها و نهادهای مختلف از ربات‌ها برای کارهای گوناگون استفاده می‌کنند.

در ادامه ویدیوی معرفی سگ رباتیک ای 1 را در گجت تی وی مشاهده می‌کنید و با این ربات زبل و دوست داشتنی بیشتر آشنا می‌شوید.

ویدیوی معرفی سگ رباتیک A1

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

  1. باتریش زود تموم میشه

  2. بیشتر شبیه ملخه تا سگ

  3. همینا یه روز دنیا رو صاحب میشن

  4. هزار دلار بدی فقط بیاد دنبالت 😐

  5. کاش یه ربات بسازن جزوه هامونو بنویسه 😢