دیوایس تاشو ال جی

دیوایس تاشو ال جی به طور همزمان می‌تواند یک گوشی هوشمند، یک تبلت یا یک لپتاپ باشد!

به تازگی پتنت جدیدی مربوط به دیوایس تاشو ال جی ثبت شده که نشان می‌دهد این برند کره‌ای به دنبال محصول عجیبی است که می‌تواند به طور همزمان به صورت گوشی هوشمند، تبلت و حتی لپ تاپ مورد استفاده قرار گیرد!

با وجود اینکه گوشی های هوشمند انعطاف پذیر هنوز به یک جریان اصلی در بازار موبایل تبدیل نشده‌اند، اما به نظر می‌رسد که پتانسیل زیادی برای آنها وجود دارد و به همین دلیل کمپانی های سازنده زیادی تمایل به فعالیت در این حوزه خواهند داشت. ال جی نیز یکی از برندهایی است که در این زمینه اشتیاق زیادی از خود نشان می‌دهد و به دنبال یک محصول جدید است که فراتر از گوشی هوشمند بتوان از آن استفاده کرد.

طبق گزارش خبرگزاری کره‌ای Asia Time به تازگی یک پتنت مربوط به دیوایس تاشو ال جی به ثبت رسیده است که طراحی آن، یک فرم بدنه‌ی هیبریدی را به نمایش می‌گذارد. در وضعیت تا نشده و باز نشده، کاربر می‌تواند از این محصول به صورت یک گوشی هوشمند معمولی استفاده کند و در صورت نیاز به فضای نمایش بیشتر، کاربر می‌تواند سمت راست بدنه را گسترش دهد تا آن را در قالب یک تبلت با نمایشگر بزرگتر در اختیار داشته باشد.

حتی کاربرد این محصول می‌تواند از این هم فراتر برود و با افزایش دادن ابعاد نمایشگر و خم کردن بدنه از وسط، کاربران می‌توانند به صورت یک لپ ‌تاپ از این گجت هوشمند عجیب بهره‌برداری کنند.

دیوایس تاشو ال جی معادلات بازار موبایل را به هم می‌ریزد؟

دیوایس تاشو ال جی

با وجود این که ساخت چنین وسیله‌ای، بر روی کاغذ یک ایده بسیار جذاب به نظر می‌رسد و اگر شاهد یک طراحی زیبا به همراه به‌کارگیری قطعات سخت افزاری قدرتمند در محصول نهایی باشیم، ال جی می‌تواند یک گجت هوشمند انقلابی را روانه بازار کند و ناکامی‌های چند سال اخیر در بازار گوشی ‌های هوشمند را به کلی به فراموشی بسپارد، اما هنگام اجرای ایده، قطعا عملی کردن چنین پتنتی بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

حتی گوشی های تاشو با طراحی ساده‌تر از این هم مشکلات فنی زیادی از حیث حرکات فیزیکی و نحوه کاربری دارند و با توجه به این که ال‌ جی حتی در زمینه ساخت گوشی ‌های هوشمند معمولی هم با مشکلات زیاد دست و پنجه نرم می‌کند، مشخص نیست که این برند کره‌ای بتواند پتنت جاه‌طلبانه‌ی خود را عملی کند یا خیر.

ساخت چنین محصول نوآورانه‌ای برای ال جی بسیار دشوار است

همچنین صرف نظر از بحث طراحی ظاهری و سخت افزار محصول، قطعا به‌کارگیری رابط کاربری مناسب که بتواند هر سه پلتفرم گوشی، تبلت و لپ تاپ را پشتیبانی کند، کار آسانی نخواهد بود. در انتها نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که ثبت پتنت دیوایس تاشو ال جی به این معنا نیست که این کمپانی حتما به دنبال عملی کردن این ایده در آینده نزدیک باشد. اتفاقا ال جی یکی از کمپانی‌هایی بوده که در طول چند سال اخیر چندین طرح‌های اختراع زیادی مربوط به گوشی ‌های هوشمند انعطاف پذیر و تاشو را به ثبت رسانده است، اما هنوز محصول خاصی را از این شرکت در بازار ندیده‌ایم.

هرچند که گزارش‌های اخیر مطرح می‌کنند که ال ‌جی به دنبال ساخت یک محصول نوآورانه در سال جاری میلادی است که قرار است با یک گوشی جمع شونده در سال 2021 تکمیل شود. احتمالا از این محصولات در رویداد کنگره جهانی موبایل (MWC) سال آینده رونمایی خواهد شد و مشخص نیست که آیا این پتنت نیز مربوط به همان محصولات است یا خیر.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. فقط خدا کنه قیمت اش مناسب باشه

  2. یا خدا!بهترین طراحی گوشی منعطف شونده که تا به حال دیدم همین طراحی الجی با اصالت هست
    اگه عملی بشه و اگه برندهای بنجل چینی از این طراحی کپی برداری نکنن
    خیلی خیلی خوب میشه
    #مرسیLG