گروه خونی O

افراد دارای گروه خونی O در برابر کرونا مقاوم‌تر هستند

بررسی‌های جدید یک شرکت تست ژنتیک حاکی از آن است که افراد دارای گروه خونی O نسبت به دیگر افراد در برابر ویروس کرونا مقاوم‌تر هستند.

محققان شرکت تست ژنتیک ۲۳andMe در جدیدترین بررسی‌ها خود دریافتند احتمال ابتلا افراد با گروه خونی O به ویروس کرونا نسبت به سایر گروه‌های خونی کمتر است و از مقاومت این گروه خونی در مقابل بیماری کووید ۱۹ حکایت دارد. بر اساس اعلام محققان این شرکت تست ژنتیک، احتمال اینکه افراد دارای این گروه خونی به ویروس کرونا مبتلا شوند نسبت به سایر گروه‌های خونی حدود ۱۸ درصد کمتر خواهد بود.

مقاومت گروه خونی O در برابر کرونا

محققان بر این باورند که این پژوهش نشان می‌دهد بین گروه خونی و ویروس یک رابطه ژنی وجود دارد. در این بررسی محققان بیش از ۷۵۰ هزار نفر را مورد آزمایش قرار دادند که ۱۰ هزار نفر از آنها به کروناویروس مبتلا بودند. پس از انجام تست کرونا روی تمامی شرکت‌کنندگان، نتایج تست افراد دارای گروه خون نوع اُ تا ۱۸ درصد کمتر از سایر گروه‌های خونی بود و فقط ۱.۳ درصد از شرکت‌کنندگان این بررسی با گروه خون نوع O به کروناویروس مبتلا شدند.

کرونا

همچنین نتایج این بررسی نشان می‌دهد تست ۱.۴ درصد از افراد دارای گروه خون A و ۱.۵ درصد از افراد با گروه خون نوع B یا AB مثبت شد. همچنین افراد با گروه خون نوع O که با افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ مواجه بودند مانند کار درمان حدود ۱۳ تا ۲۶ درصد کمتر نسبت به سایر گروه‌ها به این ویروس مبتلا شدند. گفتنی است نتایج این بررسی تاکنون توسط سایر محققان مورد بررسی قرار نگرفته و در ژورنال‌های پزشکی نیز منتشر نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه