عینک هوشمند اپل گلس

عینک هوشمند اپل گلس ؛ مشخصات ، طراحی، قیمت و تاریخ معرفی

عینک هوشمند اپل گلس – Apple Glass به زودی معرفی خواهد شد. در اینجا با مشخصات ، طراحی ، قیمت و تاریخ معرفی عینک واقعیت افزوده اپل آشنا شوید.

اپل با رونمایی از یک عینک هوشمند با نام احتمالی Apple Glass به بازار عینک‌های هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده ورود پیدا خواهد کرد. در ماه مه گذشته جان پروسر، یک افشاگر قابل اعتماد در دنیای فناوری، اطلاعات زیادی در مورد عینک هوشمند اپل گلس را در کانال یوتیوبی خودش منتشر کرد. ما سال‌ها در مورد این محصول شنیده بودیم، اما تا زمانی که پروسر بخواهد جزئیاتی را ارائه کند، هیچ اطلاع دقیقی از آن نداشتیم.

عینک هوشمند اپل گلس – Apple Glass

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی هرآنچه شما باید از عینک هوشمند Apple Glass بدانید، بپردازیم. البته توجه داشته باشید که هیچ یک از این اطلاعات رسماً توسط خود شرکت اپل تأیید نشده‌اند.

قیمت

اول از همه شاید شما مشتاق هستید بدانید که اپل گلس با چه قیمتی وارد بازار خواهد شد. پروسر ادعا می‌کند که قیمت پایه این عینک واقعیت افزوده ۴۹۹ دلار خواهد بود. هرچند اگر بخواهید یک لنز متناسب با شماره چشم‌های خود را روی آن قرار دهید، این قیمت افزایش پیدا خواهد کرد. بیش از ۶۱ درصد جمعیت آمریکا از ابزار تصحیح بینایی (عینک یا لنز) استفاده می‌کنند و اپل نمی‌خواهد این پایگاه عظیم مصرف کنندگان را از دست دهد.

عینک هوشمند اپل گلس

لنز

هرچند پروسر مدعی شده است که اپل گلس با لنزهای تجویز شده‌ی پزشکی همراه خواهد بود و همین باعث افزایش قیمت تمام شده‌ی محصول می‌شود، اما حق اختراعی که در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده توسط اپل به ثبت رسیده، نشان می‌کند که لنزهای این عینک شاید متفاوت از آن چیزی باشند که در عینک‌های سنتی استفاده می‌شود.

این حق اختراع یک عینک آینده نگرانه را نشان می‌دهد که به لنزهای خود تصحیح شونده مجهز بوده و برای اطمینان از بهترین تجربه‌ی بصری، می‌تواند بهینه‌سازی و تنظیم شود.

طراحی

عینک هوشمند اپل چه شکلی خواهد بود؟ پروسر یک نسخه‌ی اولیه از این عینک را دیده است، اما به علت مسائل قانونی تصمیم گرفته به جای انتشار عکس، آن را توصیف کند. ما نیز به آن اعتماد کاملی داریم.

به گفته‌ی او، Apple Glass به فریم پلاستیکی مجهز است. با این حال، احتمال دارد در نسخه‌ی نهایی این متریال پلاستیکی جای خودش را به فلز نیز بدهد. از آنجا که این فقط یک نسخه‌ی اولیه بوده، پس نمی‌توان بر اساس آن نتیجه‌گیری کرد.

پروسر همچنین روی این فریم یک حسگر LiDAR را نیز دیده است. به جز آن هیچ دوربین دیگری را روی بدنه‌ی عینک هوشمند اپل مشاهده نکرده است.

عینک هوشمند اپل گلس

قابلیت‌ها

یک افشاگر دیگر به نام Gunman می‌گوید که اپل گلس می‌تواند نقشه‌ها و پیام‌ها را در شعاع دید کاربر جلوی چشم او به نمایش بگذارد. پروسر نیز می‌گوید که شما احتمالاً می‌توانید این عینک را با آیفون خود نیز کنترل کنید. هر دو لنز عینک قادر به نمایش اطلاعات از طریق یک رابط کاربری به نام Starboard هستند که با ژست‌های حرکتی کاربر کنترل می‌شود. این لنز همچنین قادر به اسکن کدهای QR است،‌ اما پروسر چگونگی انجام این کار را تجربه نکرده است.

تاریخ معرفی

گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد تاریخ رونمایی از Apple Glass وجود داد. طبق گفته‌ی جان پروسر، اپل ابتدا می‌خواست این عینک را در رویداد آیفون ۱۲ خودش رونمایی کند. اما متأسفانه برنامه ریزی‌های این شرکت به خاطر فراگیر شدن ویروس کرونا به هم ریخت. او می‌گوید آیفون ۱۲ که قرار بود در ماه سپتامبر معرفی شود، در ماه اکتبر در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.

اما اگر اپل نتواند آیفون ۱۲ و اپل گلس را در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ معرفی کند، پروسر می‌گوید این رویداد در ماه مارس سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد! او همچنین معتقد است اپل گلس تا انتهای سال ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ آماده‌ی ورود به بازار می‌شود. با این حال Gunman در گزارشی به بلومبرگ گفته است که اپل گلس حداقل تا سال ۲۰۲۳ وارد بازار نمی‌شود.