فیلترینگ تلگرام

بیانیه پاول دوروف درباره فیلترینگ تلگرام در ایران و چین

پاول دوروف، موسس Telegram پس از رفع فیلتر تلگرام در روسیه درباره فیلترینگ تلگرام در سایر کشورها به خصوص در ایران و چین بیانیه‌ای را منتشر کرد.

پاول دوروف، مدیر تلگرام در کانال شخصی تلگرامی خود عنوان کرد دولت روسیه در آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی این پیام رسان را برای کاربران کشور روسیه فیلتر کرد. ما از چنین اتفاقی آگاه بودیم و به همین دلیل زمانی که فیلترینگ تلگرام در روسیه به اجرا رسید، مدتی قبل از آن اپلیکیشن تلگرام را به سرورهای پروکسی مجهز کردیم.

مدیر تلگرام در ادامه بیانیه خود بیان کرد نخستین هفته پس از فیلترینگ با چالش‌های بسیاری مواجه شدیم، اما پس از ماه مه ۲۰۱۸ میلادی این پیام رسان به شکل چشمگیری در سراسر روسیه برای کاربران قابل دسترس بود. وی افزود در واقع علاوه بر این که پس از مدتی فیلترینگ باعث کاهش کاربران تلگرام نشد، بلکه از ماه مه ۲۰۱۸ تعداد کاربران این پیام رسان دو برابر شد.

تمرکز پاول دروف روی فیلترینگ تلگرام در ایران و چین

مدیر تلگرام در ادامه بیان کرد دولت روسیه طی هفته گذشته از تصمیم خود برای رفع فیلتر تلگرام در این کشور خبر داد. وی افزود دولت روسیه سرانجام توانست واقعیت را بپذیرد که محدودیت برای این پیام رسان منطقی نیست و من امیدوارم این تصمیم دائمی باشد. پاول دوروف در پایان خاطرنشان کرد نمی‌خواهیم این فناوری قدیمی شود و به همین دلیل قصد داریم از این پس منابع خود را روی کشورهایی که تلگرام را فیلتر کرده‌اند، نظیر ایران و چین متمرکز کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بهترین و پرامکانات ترین پیام رسان دنیا : تلگرام
    بقیه حتی به گردش هم نمیرسند روی تمام پلتفرمها

  2. ای خدا برات بسازه آدمای خودمون که به فکر ما نیستن

  3. بهترین پیام رسان فعلا تلگرامه