سنسورهای دوربین

تماشا کنید: بزرگ شدن سنسورهای دوربین گوشی های هوشمند خوب است یا بد؟

‌سنسورهای دوربین در گوشی های هوشمند روز به روز بزرگ‌تر می‌شوند. اما بزرگ بودن این سنسورها چه مزایا و معایبی دارد و آیا گوشی‌ها می‌توانند با دوربین‌های حرفه‌ای رقابت کنند؟

در یک سال گذشته، سنسورهای دوربین گوشی های هوشمند بزرگ و بزرگ‌تر شده‌‌اند. به عنوان مثال، سنسور دوربین اصلی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا ۱/۱.۳ اینچ و سنسور دوربین تله آن نیم اینچ است. در دوربین اصلی هواوی پی ۴۰ پرو نیز شاهد به کارگیری سنسوری به بزرگی ۱/۱.۲۸ اینچ هستیم. سنسورهای بزرگ دوربین کمک می‌کنند تا نور بیشتری به دوربین وارد شود و دوربین در محیط‌های کم نور و تاریک عملکرد بهتری داشته باشد و عمق میدانی بهتری را در عکس‌ها خلق کند.

اما بزرگ شدن سنسورهای دوربین‌ها در کنار خوبی‌هایی که دارد، یک سری مشکلات را نیز با خود به همراه می‌آورند که می‌شد با دیافراگم متغیر از این مشکلات دوری کرد.  درست است که سنسور دوربین بسیاری از گوشی‌های امروزی بزرگ‌تر شده، اما حتی سنسور بزرگ دوربین اصلی هواوی پی ۴۰ پرو در مقایسه با سنسور یک دوربین فول فریم اصلا به چشم نمی‌آید.

در این ویدیو که امروز در گجت تی وی برای شما آماده کرده‌ایم، به مزایا و معایب بزرگ بودن سنسور دوربین اشاره کرده‌ایم.

ویدیوی مزایا و معایب بزرگی سنسورهای دوربین

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خوبه ولی به شرطی که کل گوشی نشه دوربین و زیبایی گوشی حفظ شه

  2. بزرگ شدن سنسور گوشی ها باعث افزایش کیفیت دوربین میشه ولی از طرفی اگه ی مهندس طراح خوب پشت قضیه نباشه باعث میشه گوشی زیبایی خودش رو از دست بده و همچنین ارگونومی

    پس بزرگ شدن خوبه ولی باید درست ب کارش برد