نمایشگر رول شونده ال جی چم - LG Chem

نمایشگر رول شونده ال جی اکنون یک نام و تاریخ عرضه دارد

نمایشگر رول شونده ال جی اکنون یک نام و تاریخ عرضه پیدا کرده است. ال جی چم – LG Chem آماده‌ی بهره‌برداری و ورود به بازار گوشی‌های هوشمند شده است.

علیرغم اینکه ال جی در سال ۲۰۱۳ از یک نمایشگر ۶ اینچی منعطف OLED برای استفاده در گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد، اما این سامسونگ و هواوی بودند که موفق به طراحی یک گوشی منعطف در سال گذشته شدند و اکنون می‌توانید آن‌ها را در بازار تهیه کنید.

ال جی چم ؛ نام نمایشگر رول شونده ال جی

اکنون خبر از دومین نسل نمایشگر رول شونده ال جی می‌رسد که شامل باتری قدرت‌بخش دستگاه‌های منعطف مجهز به این پنل نیز می‌شود. اما خبر بهتر اینکه از این پس می‌توانیم آن را که آماده‌ی رسیدن به تولید انبوه است را با نام ال جی چم (LG Chem) صدا بزنیم. البته هنوز تلفن‌های هوشمند قدرت گرفته از این نمایشگر تحقق نیافته‌اند، اما برخی از طراحی‌های باتری مخصوص آن‌ها یک باتری پله‌ای شامل دو ماژول کنار یکدیگر را نشان می‌دهد که با تغییر شکل گوشی، شکل آن‌ها نیز تغییر می‌کند. ال جی خودش را آماده‌ی تجاری سازی این نمایشگر در اوایل سال آینده می‌کند.

تاریخ عرضه گوشی رول شونده ال جی

مدت‌هاست شایعاتی در مورد گوشی مجهز به نمایشگر رولی ال جی شنیده می‌شود و حتی یک پتنت نیز در ارتباط با آن ثبت شده که یک قلم هوشمند را نیز در کنار این نمایشگر به تصویر می‌کشد. در حقیقت، این موضوع فراتر از یک پتنت ساده است و می‌تواند یک مفهوم بسیار جذاب را ارائه کند.

نمایشگر رول شونده ال جی چم - LG Chem

جدیدترین پتنت‌های گوشی رول شونده ال جی یک دستگاه هیبریدی را به نمایش می‌گذارد که می‌تواند یک گوشی با نمایشگر کوچکتر را به نمایش بگذارد و سپس بخشی از صفحه به بیرون کشیده می‌شود تا با افزایش نمایشگر، آن به یک تبلت تبدیل شود. علاوه بر این، شما می‌توانید این دیوایس را روی میز گذاشته و به یک نوت بوک با ارائه کیبورد مجازی روی نمایشگر کوچکتر نیز تبدیل کنید.

فعالان صنعت می‌گویند اکنون ال جی یکی از این طرح‌های مفهومی را تحت کدنام Project B به تأیید رسانده و هم اکنون نیز تولید نسخه اولیه آن را در یکی از کارخانه‌های خود واقع در شهر پیونگتائک کره جنوبی آغاز کرده است. این نمایشگر توسط شرکت BOE و با ورودی ال جی ساخته خواهد شد، همان نمایشگری است که در گوشی هواوی میت ایکس اس نیز به کار رفته است. به گفته همین منابع، نمایشگرهای تاشو نیاز به تحمل فشار مداومی در یک ناحیه کوچک دارند، اما نمایشگرهای رول شونده می‌توانند فشار را به منطقه وسیع‌تری انتقال دهند. بنابراین یک پنل رولی لزوماً خیلی پیچیده‌تر از نمایشگرهای تاشو نخواهد بود و در حال حاضر BOE تجربیات زیادی را در این حوزه به دست آورده است.

ال جی ظاهراً استراتژی خودش را برای رقابت با سامسونگ و هواوی در فضای نمایشگرهای غیر معمولی دارد و می‌توانیم انتظار داشته باشیم اولین گوشی رولی این شرکت با ویژگی‌هایی نوآورانه روانه‌ی بازار شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. طرح نمایشگر رول شونده سال ۲۰۱۴ برای اولین بار در نمایشگاه رونمایی شد اما همچنان تجاری نشده است و ب نظرم از طرح گوشی تاشو بهتر خواهد بود