رنو کلیو

رنو کلیو لقب پرفروش‌ترین خودرو اروپا در ماه می ۲۰۲۰ را از آن خود کرد

رنو کلیو – Renault Clio موفق شد با وجود رکود بازار خودرو اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا، لقب پرفروش‌ترین خودرو اروپا در ماه می ۲۰۲۰ را از آن خود کند.

با توجه به شیوع گسترده کرونا در اروپا، میزان فروش خودروهای جدید در این قاره نیز به شدت کاهش پیدا کرده است و فقط در ماه می ۲۰۲۰ میلادی فروش خودروها حدود ۵۷ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ نیز فروش خودرو نسبت به ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۴۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

رنو کلیو و کسب لقب پرفروش‌ترین خودرو اروپا

رنو کلیو

طبق اطلاعاتی که از ۲۷ بازار اروپا جمع‌آوری شده است، خودرو رنو کلیو موفق شد با فروش ۱۶ هزار و ۲۸ دستگاه به عنوان پرفروش‌ترین خودرو ماه می ۲۰۲۰ اروپا شناخته شود. جایگاه دوم و سوم نیز به ترتیب در اختیار فولکس واگن گلف با فروش ۱۳ هزار و ۱۲۵ دستگاه و پژو ۲۰۸ با ۱۰ هزار و ۹۷۷ دستگاه تعلق دارد. رتبه چهارم نیز به داچیا ساندرو، رتبه پنجم به رنو کپچر و رتبه ششم نیز به فولکس واگن تی راک اختصاص پیدا کرده است.

تویوتا کرولا با فروش ۵۱۸۵، تویوتا C-HR با فروش ۴۸۳۱ و راو ۴ با فروش ۴۳۶۰ دستگاه در رتبه‌های اول تا سوم بخش خودروهای هیبریدی و هیبریدی ملایم قرار دارند. فورد کوگا با فروش ۱۶۵۰ دستگاه، بی ام و ایکس ۳ با فروش ۱۳۵۶ و فولکس واگن پاسات با فروش ۱۱۳۹ دستگاه به عنوان پرفروش ترین خودروهای پلاگین هیبریدی محسوب می‌شوند.

در همین راستا تحلیل‌گر جهانی جاتو دینامیک عنوان کرد میزان فروش خودروهای جدید در ماه می نسبت به ماه آوریل به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. هرچند چنین آماری از ریکاوری بازار حکایت دارد، ما بخشی از این فروش به زمان پیش از قرنطینه اختصاص دارد و به همین دلیل نمی‌توانیم از نمودار ریکاوری V یا U شکل اطلاعات دقیقی داشته باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ما ایرانیا بریم اشغال سوار شیم 😕😕

  2. قیمتش چقدره

    واسه اونا ب نظرم یک خودروی اقتصادی جمع و جوره مثل تیبا ۲ خودمون