ترلو

شایعه نادرست بسته شدن ترلو در ایران

اخیرا برخی از رسانه های داخلی از قطع دسترسی ترلو – Trello برای کاربران ایرانی خبر دادند، اما هم‌اکنون دسترسی کاربران ایرانی بدون هیچ مشکلی به این ابزار پرکاربرد فراهم است.

امروزه بسیاری از کسب‌وکارها که روی دورکاری تمرکز دارند برای تقسیم وظایف و اولویت‌بندی برنامه‌های خود از ابزارهایی نظیر ترلو استفاده می‌کنند که اهمیت استفاده از این ابزارها در زمان شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است. در یکی دو روز گذشته برخی از خبرگزاری‌های داخلی از قطع دسترسی ترلو – Trello برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم خبر دادند، اما این خبر عجولانه و بدون تحقیق منتشر شده و احتمالا این قطع دسترسی ناشی از یک مشکل فنی بوده است.

دسترسی کاربران ایرانی به ترلو برقرار است

در شرایطی خبر قطع دسترسی کاربران ایرانی به Trello منتشر شده بود که به مدت کوتاهی کاربران ایرانی با آی پی ایران اجازه دسترسی به این سایت را نداشتند و فقط در صورت استفاده از یک آی پی خارجی، استفاده از این ابزار ممکن بود؛ چنین موضوعی شایعه بسته شدن سایت ترلو به روی کاربران ایرانی به بهانه تحریم را به دنبال داشت. از طرفی شرکت استرالیایی اطلسین (Atlassian) به عنوان مالک Trello در خصوص چنین اقدامی هیچ بیانیه‌ای را منتشر نکرده بود.

به هر حال اکنون کاربران ایرانی همانند گذشته می‌توانند بدون هیچ مشکلی از این ابزار پرکاربرد و بسیار محبوب در جهان بهره ببرند و شایعه‌های منتشر شده مبنی بر تحریم ایران توسط Trello که در برخی سایت‌های داخلی و شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، صحت نداشتند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*