غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد

آموزش غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد با کد دستوری

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد از این پس مشترکان تلفن همراه می‌توانند فرایند غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد را با کد دستوری به انجام برسانند.

پیمان قره‌داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد با توجه به شکایات متعدد کاربران از اپراتورهای تلفن همراه در خصوص مصرف اینترنت با تعرفه آزاد، رگولاتوری شرایطی را در نظر گرفت تا مشترکان تمامی اپراتورهای تلفن همراه قادر باشند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیر فعال نمایند.

نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص نحوه غیر فعال کردن مصرف اینترنت با تعرفه آزاد گفت، مشترکان اپراتور همراه اول برای انجام این کار باید کد دستوری ستاره ۱۰۰ ستاره ۱۳۳ مربع ( #۱۱۳*۱۰۰*) و کاربران اپراتور ایرانسل نیز باید کد دستوری ستاره ۵۵۵ ستاره ۳ ستاره ۲ ستاره ۳ مربع (#۳*۲*۳*۵۵۵*) را شماره‌گیری کنند. به کمک این کد دستوری بعد از پایان یافتن بسته اینترنت، امکان مصرف اینترنت به صورت آزاد غیرفعال خواهد شد.

پیمان قره‌داغی در پایان خاطرنشان کرد قطع نشدن اینترنت موبایل پس از پایان یافتن بسته های اینترنتی و مصرف اینترنت با تعرفه آزاد یکی از مشکلات همیشگی کاربران است، از این رو رگولاتوری اپراتورها را ملزم کرد تا در راستای شفاف‌سازی، مدیریت هزینه‌ها و جلوگیری از مصرف اینترنت کاربران با تعرفه آزاد، این کدهای دستوری را برای کاربران قابل اجرا باشد و آنها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال سازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اولاً من از شما که این مقاله رو نوشتیم بسیار
    یار تشکر می‌کنم یکی از معضلات همیشگی زندگی من باک های خود همراه اول بود به عنوان مثال هنگامی که یک بسته فعال می‌کردند برای من پیامک ارسال می‌شد که مثلاً ۲۰۱ از بستم باقی مانده است ولی این پیام چون با تأخیر ارسال می‌شد و من به استفاده از اینترنت می‌پرداختم از شارژم استفاده می‌شد یعنی همون مصرف با تعرفه آزاد و گاهاً ۲۰ الی ۳۰ هزار تومان از شارژم مصرف می‌شد الان من این کد دستوری را ارسال کردند و مصرف تعرفه آزاد برای من قطع شد امیدوارم که همه افراد بتونن به این کد پی ببرم