برخورد سیارک با زمین

ناسا از احتمال برخورد یک سیارک با زمین در سوم مرداد ۹۹ خبر داد

سازمان فضایی ناسا اعلام کرد احتمال برخورد یک سیارک با زمین وجود دارد. این سیارک با نام ND2020 در سوم مرداد ۹۹ از کنار زمین عبور خواهد کرد.

ناسا در بیانیه جدید خود از احتمال برخورد سیارکی خطرناک ND2020 با زمین در سوم مرداد ۹۹ خبر داد. طبق برآورد محققان اگر این سیارک در هنگام عبور از کنار سیاره زمین تغییر مسیر دهد و با سیاره ما برخورد کند، قطعا خسارت زیادی را به همراه خواهد داشت. گفتنی است سیارک‌ها بسته به فاصله‌ای که با زمین دارند طبقه‌بندی می‌شوند و در این بین سیارک‌هایی که هنگام عبور از این سیاره دارای فاصله نسبتا نزدیکی باشند، به عنوان سیارک های خطرناک شناخته می‌شوند.

احتمال برخورد سیارک با زمین چقدر است؟

سیارک ND2020 هنگام عبور از کنار سیاره زمین دارای فاصله ۵.۵ میلیون کیلومتری خواهد بود. هرچند احتمال برخورد آن با زمین اندک است، اما با این فاصله هم در دسته سیارک های خطرناک قرار خواهد گرفت؛ چرا که در صورت تغییر مسیر و برخورد با سیاره زمین خسارت‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. این جرم فضایی دارای قطری برابر با ۱۷۰ متر بوده و هنگام عبور از زمین سرعت آن به ۴۶ هزار کیلومتر خواهد رسید. ND2020 در تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۲۰ (سوم مرداد ۹۹) از کنار زمین عبور می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. دوست عزیز طبق گفته ناسا فاصله این جرم با زمین اندک هستش پس زیاد نیست یعنى احتمال برخورد ۵۰/۵۰ وجود داره ضمنا چرا باید زندگی ما انسان ها پر از نکبت و بدبختى باشه؟
    خب میتونیم درستش کنیم پیروزى تو همین دستان خوده ماست باید همه ى مردم باهم متحد بشوند و این مفت خورهاى دزد و بى پدرو مادرو که مملکت مون رو صاحب شدن از این مملکت بندازیم بیرون اونوقت ایران میشه بهشت.

  2. ۵.۵ میلیون کیلومتر فاصله زیادی هست و با زمین برخورد نمی کنه . ولی اگه برخورد هم کنه خوبه ، لااقل از زندگی نکبت و جهنمی تو این کشور راحت میشیم

    • دوست عزیز طبق گفته ناسا فاصله این جرم با زمین اندک هستش پس زیاد نیست یعنى احتمال برخورد ۵۰/۵۰ وجود داره ضمنا چرا باید زندگی ما انسان ها پر از نکبت و بدبختى باشه؟
      خب میتونیم درستش کنیم پیروزى تو همین دستان خوده ماست باید همه ى مردم باهم متحد بشند و این مفت خورهاى دزد و بى پدرو مادرو که مملکت مون رو صاحب شدن از این مملکت بندازیم بیرون اونوقت ایران میشه بهشت.