جایزه نوبل

مراسم جایزه نوبل امسال به دلیل شیوع کرونا لغو شد

بنیاد نوبل به عنوان مسئول برگزار کننده مراسم سالانه اعطای جایزه نوبل از لغو این مراسم در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

بنیاد نوبل که هر ساله مراسم اعطای جایزه نوبل را برگزار می‌کند اعلام کرد این مراسم در دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد. این برای نخستین بار از سال ۱۹۵۶ تا به امروز است که مراسم حضوری اعطای جایزه نوبل لغو شده است. در واقع در سال ۱۹۵۶ این مراسم به این دلیل لغو گردید تا سفیر شوروی را به مراسم دعوت نکنند؛ چراکه در آن سال شوروی به دلیل مقابله با انقلاب مجارستان با انتقادات زیادی مواجه بود و بنیاد نوبل نیز با بیانیه‌ای در سال ۱۹۵۶ اعلام کرده بود امسال سال خاصی محسوب می‌شود و تمام افراد باید با فداکاری خود را به صورت کامل با شرایط جدید وقف دهند.

جایزه نوبل با لغو مراسم هم اعطا خواهد شد

بنیاد نوبل تصریح کرد با وجود این که مراسم اعطای این جایزه برگزار نخواهد شد، اما قرار است با کمک شیوه‌های جدید در سال جاری این جایزه را به برندگان اعطا کنیم.

گفتنی است معمولا برندگان این جایزه از رشته‌های فیزیک، شیمی، اقتصاد، پزشکی، ادبیات و صلح هستند که از ۵ تا ۱۲ اکتبر معرفی خواهند شد و برندگان در هفته نوبل در ماه دسامبر در پایتخت سوئد (استکهلم) طی مراسمی جایزه خود را دریافت می‌کنند، اما با توجه به این که این مراسم دارای ۱۳۰۰ مهمان خواهد بود، مراسم حضوری آن به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده و جایزه آن به روش‌های مختلفی به برندگان اعطا خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*