اینترنت ماهواره ای استارلینک

امکان استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک برای ایرانیان وجود دارد

اینترنت ماهواره ای استارلینک به زودی در دسترس ساکنان این سیاره قرار خواهد گرفت و به واسطه آن کاربران ایرانی نیز امکان استفاده از این خدمات اینترنتی را خواهند داشت.

شرکت اسپیس ایکس به عنوان یک شرکت خصوصی آمریکایی فعال در حوزه فضا اعلام کرد به زودی خدمات اینترنت ماهوراه ای را برای تمامی ساکنان این سیاره به صورت آزمایشی آغاز خواهد شد. در همین رابطه در وبسایت پروژه اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس، امکان ارسال درخواست از ایران نیز فراهم شده است.

ارائه اینترنت ماهواره ای استارلینک برای ایرانیان

پیش از این، کاربران ایرانی برای ارسال درخواست در وبسایت پروژه اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس با مشکل عدم وجود نام ایران در لیست مواجه بودند، اما به تازگی این مشکل برطرف شده است و هم‌اکنون می‌توان از طریق گوگل مپ (نقشه گوگل) ایران را انتخاب کرد.

شرکت آمریکایی اسپیس ایکس تا به امروز طی چند ماموریت استارلینک موفق شد صدها ماهواره اینترنتی را به مدار زمین ارسال کند؛ ماموریتی که می‌تواند برای سراسر این سیاره اینترنت ماهواره ای را ارائه دهد. در حال حاضر کاربران با مراجعه به سایت استارلینک قادر خواهند بود با درج آدرس محل زندگی خود از به‌روزرسانی‌های این پروژه و خدمات اینترنتی آن برای مناطق مختلف از جمله ایران آگاهی پیدا کنند.

هنگامی که در این سایت درخواست خود را به ثبت می‌رسانید، شرکت اسپیس ایکس برایتان ایمیلی را ارسال خواهد کرد که در آن تاکید شده است این پروژه فصد دارد خدمات اینترنت پرسرعت را برای کاربران سراسر این سیاره فراهم سازد تا در مناطقی که هم‌اکنون دسترسی به اینترنت مشکل است یا زیرساخت‌هایی در آن مناطق وجود ندارد، اینترنت پرسرعت ارائه شود. پس از ثبت نام، ایمیل‌های به‌روزرسانی از وضعیت این پروژه نیز برای کاربران ارسال خواهد شد.

طبق اعلام شرکت اسپیس ایکس، اینترنت ماهواره ای استارلینک تا پایان تابستان امسال به صورت آزمایشی برای کاربران برگزیده ارائه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. چطور یک شرکت آمریکایی امکانات خود را برای ایرانی‌ها عرضه کرده است و از تحریم شدن نترسیده است