ناوبری ماهواره ای چین

سامانه ناوبری ماهواره ای چین با پرتاب آخرین ماهواره رسما راه‌اندازی شد

سامانه ناوبری ماهواره ای چین رسما راه اندازی شد. چین آخرین ماهواره مکان یابی را از مرکز ماهواره‌ای چانگ به مدار کره زمین فرستاد.

چین روز سه شنبه ۲۳ ژوئن آخرین ماهواره ناوبری یا مکان‌یابی را از مرکز ماهواره‌ای چانگ در جنوب غربی چین به مدار ‌کره زمین فرستاد. پرتاب این ماهواره در ساعت ۹:۴۳ دقیقه به وقت پکن پس از تاخیر یک هفته‌ای به علت مشکلات فنی انجام شد.

ماهواره BDS-3 رقیب سرسخت جی پی اس ایالات متحده است. چین توسعه سیستم ماهواره‌ای بیدو را در دهه ۱۹۹۰ میلادی آغاز کرد و اولین بار این ماهواره در اکتبر ۲۰۰۰ راه‌اندازی شد.

ماهواره ناوبری

ناوبری ماهواره ای چین یکی از ۴ سیستم جهانی ناوبری ماهواره ای

سامانه ناوبری ماهواره ای چین شامل ۳۰ ماهواره برای برنامه‌های مختلف ساخته شده و از جمله کارایی‌های آن می‌توان به موقعیت‌یابی با دقت بالا تا ارتباطات پیام کوتاه اشاره کرد. سامانه ماهواره‌ ناوبری بیدو اکنون یکی از چهار سیستم جهانی ناوبری ماهواره‌ای است.

بر اساس گزارش چین گلوبال ماهواره‌های سیستم BDS-3 دارای پهنای باند فرکانسی بالاتری هستند و امکان ارتقای ارتباطات پیشرفته و حمل دقیق‌تر و همین‌طور ساعت‌های اتمی برای بهبود دقت در زمان‌بندی و سرویس‌های ناوبری در مقایسه با نسل قبلی BDS-2 می‌باشند.

هسته‌ی اصلی بیدو در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرد اما این آخرین پرتاب باعث افزایش قدرت و پوشش سیگنال برای کاربران در سراسر جهان می‌شود. تکمیل شبکه BDS-3 چین در حالی انجام می‌شود که ایالات متحده برای نوسازی سیستم موقعیت یابی جهانی ماهواره‌ای (GPS) خود تلاش می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*