بارش شهابی برساوشی

بارش شهابی برساوشی ؛‌ شهاب باران امسال را از دست ندهید

اوج بارش شهابی برساوشی از امشب ۱۷ مرداد ۹۹ آغاز می‌شود و تا ۲۳ مرداد ادامه خواهد داشت. در ادامه جزئیات رصد یکی از مهم‌ترین رویدادهای نجومی را بررسی می‌کنیم.

احسان مهرجو، کارشناس نجوم اعلام کرد بارش شهابی برساوشی به عنوان یکی از جذاب‌ترین و مهم‌‌ترین رویدادهای نجومی محسوب می‌شود که اکنون فرصت خوبی برای علاقه‌مندان به رصد بارش‌های شهابی فراهم شده است. وی افزود اوج این بارش شهابی از امشب ۱۷ مرداد ۹۹ شروع می‌شود و تا ۲۳ مرداد ادامه خواهد داشت.

جزئیات رصد بارش شهابی برساوشی

این کارشناس نجوم در ادامه اظهار کرد بارش شهابی برساوشی از ذرات باقی مانده از دنباله‌دار سوئیفت تاتل ناشی می‌شود و بازه زمانی ۱۷ تا ۲۳ مرداد بهترین فرصت برای رصد این بارش است. همچنین اوج این بارش نیز در ۲۲ مرداد خواهد بود. وی افزود برای رصد خوب این پدیده نجومی می‌بایست آن از آسمان تاریک و بدون آلودگی نوری مشاهده کرد. شدت این بارش نیز حدود ۱۰۰ است؛ یعنی در اوج بارش در هر یک ساعت حدود ۱۰۰ شهاب را می‌توان با چشم مشاهده کرد.

مهرجو در ادامه گفته‌های خود عنوان کرد بر خلاف ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی که فقط بخشی از ساکنان این سیاره می‌توانند آنها را مشاهده کنند، مشاهده این بارش شهابی در سراسر این سیاره امکان‌پذیر خواهد بود، اما آن را فقط در آسمان شب می‌توان رصد کرد. وی طالقان، میانه‌های جاده تهران قم و سمت دشت‌های دماوند را بهترین مناطق برای رصد این بارش شهابی معرفی کرد که ساکنان استان تهران با مراجعه به این مکان‌ها امکان مشاهده آن را خواهند داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. تلسکوپ نداشته باشی لذتی نداره

  2. مطلب عالی و لطفا بیشتر درباره ی ستاره ها مطلب بزارین