گوشی های جدید هواوی با سیستم عامل هانگ منگ

احتمالاً کامپیوترها و گوشی های جدید هواوی از سیستم عامل هانگ منگ استفاده کنند

تحریم‌های آمریکا می‌تواند کامپیوترها، تبلت‌ها و حتی گوشی های جدید هواوی را به سمت استفاده از سیستم عامل هانگ منگ – HongMang OS سوق دهد.

از زمان تحریم هواوی توسط ایالات متحده آمریکا، توسعه‌ی سیستم عامل هانگ منگ توسط این شرکت چینی یکی از بحث‌های داغ بین رسانه‌ها بوده است. مدیرعامل هواوی در کنفرانس Sustainability Report 2018 عنوان کرد که سیستم عامل هانگ منگ یا همان هارمونی او اس بر مبنای اینترنت اشیاء ‌(IoT) طراحی شده است، اما فاصله‌ی زیادی برای استفاده در گوشی‌های هوشمند ندارد. به نظر می‌رسد این شرکت تلاش می‌کند تا خیلی زود این سیستم عامل را به عنوان رابط پیشفرض در گوشی های جدید هواوی و البته دیگر محصولات خود نصب کند.

یو چنگ دونگ، مدیر بخش تجارت مصرف کنندگان هواوی در کنفرانس China Information Technology با اشاره به سیستم عامل هانگ منگ گفته است:

Hongmeng OS در آینده به یک سیستم عامل جهانی تبدیل خواهد بود. اگرچه هم اکنون این سیستم عامل روی نمایشگرهای هوشمند هواوی نصب شده است، اما ساعت های هوشمند هواوی نیز به این پلتفرم مجهز می‌شوند. در آینده، تمام محصولات اینترنت اشیاء هواوی از جمله کامپیوترها، تبلت‌ها و حتی گوشی های هواوی نیز احتمالاً از هانگ منگ استفاده کنند.

هواوی سرسختانه با تحریم‌های ایالات متحده مقابله می‌کند

هواوی در حال حاضر سرسختانه مشغول جنگیدن با تحریم‌های ایالات متحده است. آن‌ها هم اکنون تحریم‌های مختلفی را از سوی مقامات آمریکایی متحمل شده‌اند که شاید بزرگ‌ترین آن‌ها ناتوانی گوشی های جدید هواوی در دسترسی به سرویس‌های موبایل گوگل از ابتدای سال ۲۰۲۰ باشد. این یعنی کاربران این گوشی‌ها به پلی استور، جیمیل و بسیاری دیگر از سرویس‌های گوگل دسترسی نخواهند داشت. علاوه بر این، هواوی حتی دیگر نمی‌تواند از فناوری‌های شرکت TSMC برای تولید تراشه های Kirin خود بهره ببرد.

تکلیف گوشی های جدید هواوی چیست؟

مدیر بخش تجارت مصرف کنندگان هواوی عنوان کرده است که گوشی‌های سری میت ۴۰ امسال با بهره‌گیری از چیپست‌های کایرین عرضه می‌شوند. با این حال، به نظر می‌رسد آن‌ها آخرین گوشی‌هایی باشند که از این تراشه‌ها استفاده می‌کنند. از پانزدهم سپتامبر به بعد، پرونده‌ی همکاری تی‌اس‌ام‌سی و هواوی به طور کلی بسته خواهد شد.

البته هواوی برای تولید چیپست‌های رده پایین‌تر ۱۴ نانومتری، گزینه‌های دیگری برای همکاری دارد، اما این شکست بزرگی برای آن‌ها در رده پرچمداران خواهد بود. این مدیر اجرایی می‌گوید هواوی از ابتدا با هدف پیشرو بودن در بخش تراشه‌سازی وارد این حوزه شده است، با این حال تحریم اخیر، همه چیز را تغییر می‌دهد. هواوی اکنون فقط می‌تواند طراحی تراشه‌ها را خودش انجام دهد و این یعنی نیاز به سرمایه‌های بیشتر برای به خدمت گرفتن تراشه‌های سایر سازندگان است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. با این تحریما روز ب روز کیفیتا داره پایین‌میاد