گوشی Pixel 5a

اطلاعاتی از گوشی Pixel 5a و Pixel 6 به همراه یک نسخه تاشو لو رفت

اطلاعات از گوشی Pixel 5a به همراه Pixel 6 منتشر شده است. دو گوشی پیکسل ۵ ای و پیکسل ۶ سال ۲۰۲۱ توسط گوگل به فروش می‌رسند.

اگر از کاربرانی باشید که اخبار روزانه را درباره تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند دنبال می‌کند، قطعا از لو رفتن برنامه‌های شرکت گوگل خبر دارید. برای مثال، حدودا هفته گذشته بود که اطلاعات کامل یک گوشی میان‌رده، تحت عنوان Pixel 4a، تنها دو روز قبل از اعلام رسمی آن لو رفت. اما این تنها یک اتفاق کوچک بود؛ در حالی که اینبار، به نظر می‌رسد که اطلاعاتی از یک سال زودتر از اعلام رسمی، در حال لو رفتن است. البته توجه کنید که در گذشته هم چنین اتفاقی برای گوشی Pixel 4a XL هم افتاده بود؛ هنگامی که با وجود لو رفتن جزئیات فراوانی از آن، برنامه گوگل عوض شد تا پروژه ساخت این مدل به کلی متوقف شود.

گوشی Pixel 5a ؛ میان‌رده خوش ساخت گوگل

پیکسل 6 - Pixel 6

طبق گفته یکی از منابع و کاربرانی که در گذشته هم اطلاعات دقیقی را از این شرکت لو داده، برنامه گوگل در ساخت گوشی‌های سری پیکسل، برای سال آینده میلادی مشخص شده است. به گفته این کاربر، در سال ۲۰۲۱ گوشی های پیکسل ۵a و پیکسل ۶ عرضه خواهند شد.

طبق گزارشات اخیر، گفته‌های این کاربر تا حدودی هم منطقی به نظر می‌رسد؛ هنگامی که گوگل برنامه‌ای را برای Pixel 5 XL ندارد، احتمال ساخت نسخه ۵a این مدل به شدت بالا خواهد بود. چراکه گوشی‌های Pixel 4a در حال حاضر در دو نسخه متفاوت عرضه خواهند شد که تنها یکی از آن‌ها از فناوری ۵G پشتیبانی می‌کند و این امر، سبب می‌شود تا میان رده بعدی، به صورت تمام و کمال پشتیبانی ۵G را داشته باشد.

به علاوه، در اطلاعات ظاهرا لو رفته در دست این کاربر، دو گوشی با نام‌های کدنویسی شده raven و oriole برای همین سال در نظر گرفته شده‌اند که احتمالا، همان Pixel 6 و Pixel 6 XL خواهند بود. تاریخ عرضه این دو گوشی، سه ماهه آخر سال آینده میلادی (حدودا از آبان تا اواخر دی ماه) اعلام شده است. در حالی که تاریخ انتشار پیکسل ۵a، در سه ماهه دوم سال آینده میلادی (اردیبهشت تا اواخر تیر) گزارش شده است. البته به خاطر داشته باشید که حتی با وجود صحت این اطلاعات، همیشه امکان تغییر زمان‌های در نظر گرفته شده، طبق تغییرات برنامه شرکت گوگل وجود دارد.

اولین گوشی تاشو گوگل در سری پیکسل

گوشی تاشو پیکسل

اگر خیلی وقت پیش، سوال می‌شد که کدام یک از شرکت‌های سازنده، قادر به ساخت گوشی‌های تاشو خواهد بود، قطعا پاسخ ما نام چندین شرکت مختلف بود که فکر می‌کردیم همه آن‌ها می‌توانند که از پس ساخت چنین محصولی برآیند. اما واقعیت چنین نیست؛ ساخت گوشی تاشو، چنان که تا به امروز ثابت شده، پروژه بسیار سختی خواهد که نیاز به تکنولوژی و فناوری بسیار قدرتمندی دارد و این امر، باعث شده تا هر شرکتی سمت آن نرود.

با ابن وجود، در حال حاضر Galaxy Z Fold 2 5G بهترین گوشی تاشو حساب می‌شود که ظرافت بی‌نظیری که لازمه چنین محصولی است، در طراحی آن وجود دارد. اما آیا گوگل هم وارد رقابت با این طراحی و تکنولوژی روز خواهد شد؟

گفته‌های این کاربر، نشان می‌دهند که این شرکت، برای سه ماهه چهارم سال آینده میلادی، قصد معرفی اولین گوشی تاشو در سری پیکسل را با نام کدگذاری شده passport دارد. با این حساب، رقابتی نفس‌گیر بین گوگل، سامسونگ و همچنین اپل، بر سر ساخت چنین محصولاتی شکل خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. واقعاً خیلی دلم میخواد حتی یکبار هم شده گوشی های گوگل را تجربه کنم

  2. فقط عاشق دوربین های پیکسلم 🙂

  3. جذاب و خوشگل فقط خودت😍

  4. به نظرم محل حفره سلفی اون گوشه خیلی بهتره. بعید به نظر می رسه حفره سلفی در سال ۲۰۲۱ هم تغییری کند .

  5. ممنون از مطالب خوب و مفیدتون