نمایشگاه بین المللی ایفا 2020

نمایشگاه بین المللی ایفا ۲۰۲۰ به گونه ای متفاوت برگزار خواهد شد

نمایشگاه بین المللی ایفا ۲۰۲۰ به طریقی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته برگزار خواهد شد. IFA 2020 از سوم تا پنجم سپتامبر به صورت حضوری در برلین برگزار می‌شود.

همانطور که می‌دانید شرایط بحرانی در سال ۲۰۲۰، باعث شده است تا این سال به هیچ یک از سال‌های دیگر شباهتی نداشته باشد. این شرایط و اپیدمی ناشی از ویروس همه گیر کرونا در جهان منجر به ایجاد تغییراتی اساسی در روند برگزاری برخی رویدادهای مهم جهانی شده است. در چنین روزهایی به ویژه در ایام قرنطینه تکنولوژی و فناوری همچون پرتو امیدی به انسان‌ها کمک کرده تا در این شرایط کارهای خود را پیش ببرند. یکی از این رویدادها نمایشگاه بین المللی ایفا ۲۰۲۰ است. با گجت نیوز همراه باشید تا جزئیات برگزاری این رویداد را بررسی کنیم.

علیرغم تمام مشکلات ناشی از این بحران، لازم است تا هرچه زودتر راهی برای بازگشت به زندگی عادی پیدا کنیم و روال زندگی را به حالت نرمال بازگردانیم. در همین راستا IFA 2020 بدون هیچ گونه تاخیری، در زمان همیشگی خود در شهر برلین کشور آلمان برگزار خواهد شد. ایفا ۲۰۲۰ در زمان معمول خود و در قالب یک رویداد واقعی شامل حضور برندها، تولیدکنندگان، مطبوعات و مصرف کنندگان، البته با یک شیوه‌ی نوآورانه برگزار خواهد شد.

نمایشگاه ایفا از روز سوم سپتامبر سال جاری تا روز پنجم این ماه، به مدت سه روز برگزار می‌شود. این اولین رویداد بین‌المللی در زمینه فناوری است که پس از ممنوعیت‌های ناشی از اپیدمی ویروس کرونا، پس از کنسل شدن مراسم‌هایی از جمله کنگره جهانی موبایل، Google I/O و SXSW برگزار می‌شود. اگرچه مراسم‌هایی مانند  WWDC 2020 و  Gamescom به صورت مجازی برگزار می‌شوند؛ ایفا همچنان به صورت حضوری برگزار خواهد شد. مدیر اجرایی ایفا، جنس های تکر (Jens Heithecker) در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی اعلام کرد که نمایشگاه طبق برنامه قبلی اما به شیوه‌ای متفاوت برگزار خواهد شد.

تفاوت‌های سال جاری

نمایشگاه بین المللی ایفا 2020

نمایشگاه بین‌المللی ایفا (Internationale Funkausstellung) هرساله در ماه سپتامبر در شهر برلین برگزار می‌شود. در این نمایشگاه محصولاتی از جمله به روزترین مدل‌های تلفن‌ همراه، تلویزیون‌های پیشرفته، گجت‌های پوشیدنی و تجهیزات جانبی خانگی معرفی و ارائه می‌شوند. همچنین ایفا فرصت بسیار مناسبی برای شرکت‌های نوپا و جدید است تا در بهترین زمان ممکن در سال، محصولات خود را به عموم مردم معرفی کنند. بازدید از این نمایشگاه برای عموم مردم از تمامی اقشار جامعه ممکن است. ایفا رفته رفته در بین مردم محبوب‌تر شده و اکنون به عنوان بزرگترین رویداد فناوری شناخته می‌شود. قبل از ۲۴ ماه اکتبر مقامات برلین میزبان ۵۰۰۰ بازدیدکننده در جشنواره و نمایشگاه‌های متفاوتی در این شهر بودند. با توجه به این موضوع مدیر اجرایی نمایشگاه ایفا عنوان کرد که این رویداد با توجه با هنجار‌های دولت آلمان، سال‌ها در برلین برگزار خواهد شد.

مسی برلین (Messe Berlin) شرکت برگزار کننده نمایشگاه ایفا تغییرات اساسی در روند برگزاری نمایشگاه در سال جاری ایجاد کرده است. به طور معمول بازدید از این نمایشگاه پس از اتمام زمان اختصاص یافته به غرفه داران و مطبوعات برای عموم مردم آزاد است اما امسال بازدید از این رویداد برای عموم مردم آزاد نخواهد بود. همچنین بنا به پروتوکل‌های بهداشتی مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا، تنها ۸۰۰ نفر از خبرنگاران و غرفه داران در هر روز از این نمایشگاه اجازه حضور خواهند داشت.

نحوه برگزاری نمایشگاه بین المللی ایفا ۲۰۲۰

نمایشگاه بین المللی ایفا 2020

در این دوره از نمایشگاه ایفا محدودیت‌های زیادی برای تعداد شرکت کنندگان تعیین شده است. نمایشگاه بر چهار کارکرد اصلی نوآوری‌های نمایشی، فناوری‌های مهم (exhibiting cutting-edge technologies)، منابع OEM و ODM و بازار‌هایی که برند‌ها و مارکت‌های خرده فروشی در آن در کنار هم جمع می‌شوند تمرکز دارد. برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری بنا به محدود تعداد بازدید کنندگان و عدم حضور مردم، شرکت در این دوره نمایشگاه را به صرفه ندانسته و کاری دور از عقل تلقی کردند؛ این در حالی است که ایفا به صورت زنده از طریق رسانه‌های متفاوت برای مردم پخش می‌شود و این دوره نمایشگاه ایفا نیز می‌تواند همچنان موفقیت آمیز باشد.

این نمایشگاه ضمن حضور ۸۰۰ خبرنگار از ۵۰ کشور متفاوت برگزار می‌شود و افتتاحیه آن در قالب یک کنفرانس مطبوعاتی به صورت زنده پخش خواهد شد. در این کنفرانس سرپرست Qualcomm کریستیانو آمون (Cristiano Amon) با پیروی از پروتکل‌های بهداشتی، در رابطه با ۵G، AI و دیگر تکنولوژی‎های کلیدی  سخنرانی خواهد کرد. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای خبرنگاران خواهد بود تا به صورت حضوری با برند‌ها مصاحبه کنند و از تکنولوژی‌های آینده باخبر شوند.

IFA 2020 تنها رویدادی نیست که در این سال پر هیاهو متفاوت برگزار می‌شود. اگرچه شرکت‌های بسیار معروف و موفقی مانند اپل و سامسونگ از برگزاری حضوری رویداد‌های خود امتناع کردند اما برخی شرکت‌ها همچنان قصد دارند تا مراسمات خود را خود طبق معمول برگزار کنند. LG و هواوی از برند‌های حاضر در ایفای امسال خواهند بود. سرپرست شرکت LG پارک پویانگ (Park Il-Pyung) در این مراسم سخنرانی خواهد داشت. اطلاعاتی در رابطه با نوع کالاهایی که رائه خواهند شد وجود ندارد اما بنا به شواهد این کالاها می‌توانند در زمینه سرگرمی و اتوماسیون خانگی باشند. علاوه بر هواوی و LG  شرکت‎هایی مانند Honor، Nokia و Realme نیز در این رویداد شرکت خواهند کرد.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*