هکرهای ایرانی

اف بی آی از حمله هکرهای ایرانی به نهادهای دولتی آمریکا خبر داد

اف بی آی اعلام کرد هکرهای ایرانی متعلق به گروه‌های روباه و انگل اخیرا به نهادهای دولتی و خصوصی آمریکا حمله سایبری انجام دادند.

پلیس فدرال آمریکا (FBI) اعلام کرد گروهی از هکرهای ایرانی به نهادهای دولتی و بخش خصوصی آمریکا حمله سایبری کردند. اف بی آی نام گروه هکری را افشا نکرده است، اما در گزارش پلیس فدرال آمریکا اعلام شد این افراد به گروه‌های بزرگتری تعلق دارند که آنها را با نام‌های روباه و انگل می‌شناسند.

جزئیات حمله هکرهای ایرانی به آمریکا

این هکرها با استفاده از آسیب‌های امنیتی که به تازگی از تجهیزات مختلف شبکه‌ای افشا شده است به رایانه‌های هدف حمله می‌کنند. این حملات آنقدر با سرعت توسط هکرها صورت می‌پذیرد تا شرکت‌هایی که مورد هدف قرار می‌گیرند برای نصب آپدیت نرم افزارهای امنیتی فرصتی نداشته باشند. هکرها پس از این که با موفقیت به وسایل و سخت افزارهای هدف نفوذ پیدا کردند، با نصب بدافزارهایی روی آنها نفوذ و دسترسی خود به اطلاعات هدف را دائمی می‌کنند.

بر اساس بررسی‌هایی که موسسه‌های امنیتی کلیراسکای (ClearSky) دراگوس (Dragos) انجام داده‌اند، این نوع از حمله سایبری از تابستان سال 2019 توسط هکرهای ایرانی انجام می‌شود. این هکرها به وی پی ان سرورهای آسیب‌پذیر شرکت‌ها و نهادهای دولتی حمله کرده‌اند. البته نام نهادهایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند اعلام نشده است، اما قربانیان حملات اخیر دو شرکت خصوصی بزرگ و مشهور آمریکایی بوده‌اند. طبق اعلام اف بی آی علاوه بر هکرهای ایرانی، وی پی ان آسیب‌پذیر سرورهای آمریکایی توسط سایر گروهای بزرگ هکری نیز مورد حمله قرار گرفته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. اسكل زر مفت نزن تو گنجشك هم نيستى چر برسه پرستو

  2. خیلی کار خوبی انجام دادند افرین😂