اپلیکیشن تیک تاک

سازمان CIA اپلیکیشن تیک تاک را وسیله جاسوسی چین نمی‌داند

سازمان جاسوسی سیا تاکید کرد طبق بررسی‌های انجام شده دولت چین از اپلیکیشن تیک تاک برای جاسوسی از کاربران آمریکایی استفاده نکرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی هفته‌های اخیر چندین بار مدعی شده است که اپلیکیشن چینی تیک تاک به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های اشتراک‌گذاری ویدیو در جهان داده‌های اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد. دونالد ترامپ در حالی تیک تاک را وسیله جاسوسی سایبری پکن می‌داند که سازمان جاسوسی سیا در گزارش خود تاکید کرد داده‌های خصوصی کاربران آمریکایی از اپلیکیشن tiktok در اختیار دولت چین قرار نگرفته است.

CIA بر جاسوسی نبودن اپلیکیشن تیک تاک تاکید دارد

تحلیل‌گران سیا در گزارشی به کاخ سفید اعلام کردند امکان دسترسی دولت چین به اطلاعات خصوصی کاربران از طریق tiktok وجود دارد، اما تا به امروز هیچ مدرکی مبنی بر این که چین به واسطه این برنامه از کاربران جاسوسی کرده باشد مشاهده نشده است. گفتنی است اخیرا دونالد ترامپ در یک دستور اجرایی ۴۵ روزه خواهان مسدودسازی این برنامه شد و حتی شرکت‌های آمریکایی را از معامله با شرکت چینی بایت دنس به عنوان مالک Tiktok منع کرد.

با توجه به احتمال مسدودسازی این اپلیکیشن چینی در آمریکا، شرکت‌های توییتر و مایکروسافت به دنبال مذاکره با شرکت بایت دنس هستند تا این اپلیکیشن را خریداری کنند. البته شرکت بایت دنس نیز علیه دولت آمریکا شکایتی را در دادگاه تنظیم کرده است تا ممنوعیت فعالیت tiktok در آمریکا لغو شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اخه چجوری درموردش جاسوسی میکنن