بخش لپ تاپ توشیبا

بخش لپ تاپ توشیبا بعد از 35 سال تعطیل شد؛ شارپ، مالک جدید لپ تاپ‌های Dynabook

بخش لپ تاپ توشیبا بعد از 35 سال تعطیل شد. این شرکت، برند لپ تاپ Dynabook خود را به طور کامل به شارپ واگذار کرد و از بازار لپ تاپ خارج شد.

توشیبا، شرکت معتبر ژاپنی که از 35 سال پیش در صنعت کامپیوتر فعال است، اکنون دیگر فعالیتی در بازار لپ تاپ ندارد. این شرکت 19.9 درصد سهام باقی‌مانده‌ی برند لپ تاپ Dynabook را نیز به کمپانی ژاپنی شارپ فروخت.

دو سال پیش بود که این شرکت 80.1 درصد سهم تجارت کامپیوتر خود را با ارزش 36 میلیون دلار به شارپ فروخته بود. خیلی زود، شارپ نام این بخش را به Dynabook‌ تغییر داد. حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که شارپ 19.9 درصد باقی‌مانده‌ی این سهم را نیز در ماه ژوئن خریداری کرده و این قرارداد در ماه آگوست به ثبت رسیده است. بدین ترتیب بخش لپ تاپ توشیبا دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.

توشیبا یک بازیگر جهانی و یکی از پیشروان صنعت کامپیوترهای شخصی است. این شرکت یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که در دهه 80 میلادی نخستین لپ تاپ‌های تجاری خودش را در بازار عرضه کرد. این شرکت با لپ تاپ‌های سری Satellite، Portege و Qosmio خود در جهان شناخته شد. با این حال، با کاهش سهم جهانی در بازار کامپیوترهای شخصی و تمرکز اشتباه روی برخی ویژگی ها، باعث شد توشیبا نتواند با لپ تاپ‌های برندهای HP و Dell رقابت کند.

زمانی که این شرکت سهم خود را در بازار به شارپ فروخت، با کاهش سهم بازار مواجه شد. به طور مثال این شرکت در سال 2011 چیزی در حدود 17.7 میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی را فروخته بود که این رقم به 1.4 میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است. به گزارش Garter، هم اکنون HP با سهم 33 درصدی و پس از شرکت Dell با سهم 26 درصدی، پادشاه بازار کامپیوترهای شخصی در ایالات متحده است. اما در بازارهای جهانی، لنوو با سهم 25 درصدی در جایگاه نخست ایستاده، در حالی که HP با سهم 24.9 درصدی در رده دوم قرار دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. میگن دنیا کوچیکه ها
    من الان با لپ تاپ توشیبا دارم این متن رو میخونم