سیم کارت همراه اول

چگونه سیم کارت همراه اول خود را شارژ کنیم؟ + آموزش

در این مطلب می‌خواهیم نحوه شارژ کردن سیم کارت همراه اول را به شما آموزش دهیم. شما از روش‌های مختلفی برای این کار می‌توانید استفاده کنید.

همراه اول نخستین اپراتوری بود که در ایران شروع به فعالیت کرد و هم اکنون با گذشت بیش از دو دهه از آغاز فعالیتش یکی از بزرگترین اپراتور همراه کشور می‌باشد. پس از گذشت چند سال سرویس‌های همراه‌ اول نیز پیشرفته شده و خدمات مختلفی که از جمله آنها می‌توان به اینترنت پرسرعت ۴G اشاره کرد و همچنین بسیاری از قابلیت‌ها که در سرویس‌های متنوع و زمان‌های مختلف ارائه می‌کند.

همانطور که می‌دانید همراه اول نیز مانند سایر اپراتورها سیم کارت‌های اعتباری عرضه می‌کند که با شارژ کردن حساب سیم‌کارت همراه‌ اول خود اعتبار آن را افزایش داده و از خدمات پیامکی، اینترنتی، تماس تلفنی و غیره آن بهره ببرید.

نحوه شارژ سیم کارت همراه اول

همانند سیم کارت‌های دیگر همراه ‌اول نیز از روش کد USSD برای افزایش اعتبار سیم کارت‌های خود استفاده می‌کند. شما می‌توانید با وارد کردن رمز شارژ به واسطه‌ی همین روش سیم کارت همراه ‌اول خود را شارژ کنید و همینطور می‌توانید از خدمات شارژ مستقیم همراه اول استفاده کنید که علاوه بر آن از بسته‌های اینترنتی همراه ‌اول، بسته‌های تماس تلفنی و پیامکی آن نیز برخوردار شوید.

برای شارژ سیم کارت همراه ‌اول خود ابتدا در صفحه شماره‌گیری دکمه ستاره سپس کد ۱۴۰ و پس از دکمه مربع را وارد کنید. در ادامه با وارد کردن کد ۱۵ رقمی شارژ و دکمه مربع و انتخاب گزینه تماس یا OK شارژ خود را انجام دهید ، پس از چند ثانیه اگر کد شارژ را به درستی وارد کرده باشید در همان صفحه به شما اعلام می‌گردد.

اگر مشکلی در نحوه شارژ همراه ‌اول برای شما به وجود آمد می‌توانید با شماره ۹۹۹۰ از طریق سیم کارت همراه ‌اول و شماره‌گیری ۰۹۱۲۹۹۹۰ از طریق سایر خطوط با پشتیبانی همراه‌ اول تماس گرفته و مشکل خود را با کمک پشتیبانی حل کنید.

همراه اول

نحوه استعلام شارژ همراه ‌اول

برای این که بدانید اعتبار باقی مانده سیم کارت همراه‌ اول شما چقدر است می‌توانید کد دستوری #۱۱*۱۴۰* را از طریق سیم‌کارت خود شماره گیری کنید و پس از چند لحظه اعتبار برای شما نمایش داده خواهد شد. همچنین می‌توانید با شماره گیری ۹۹۹۰ یا ۴۴۴ وارد سیستم پشتبانی شده و از باقی‌مانده اعتبار حساب سیم کارت خود مطلع شوید.

شارژ مستقیم همراه‌ اول

آسان‌ترین و سریع‌ترین نوع برای شارژ سیم کارت همراه اول و همه سیم کارت‌ها استفاده از روش شارژ مستقیم می‌باشد چرا که در این حالت نیازی به وارد کردن شماره سریال شارژ وجود نخواهد داشت و شما به سهولت می‌توانید با تعیین مبلغ شارژ و وارد کردن اطلاعات کارت بانکی سیم کارت خود را شارژ نمایید.

از سرویس‌های شارژ مستقیم همراه اول می‌توان به کد دستوری #۱* اشاره کرد که دارای خدمات شارژ و بسته‌های اینترنتی و مکالمه است یا این که می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کرده تا به آسانی به فروشگاه همراه اول رفته و از خدمات متنوع آن از جمله شارژ مستقیم بهره ببرید.

فروشگاه اینترنتی همراه اول

همراه اول

شارژ فوق العاده همراه اول

تمامی اپراتورها امکانی به عنوان شارژ فوق العاده راه‌اندازی کرده‌اند که همراه اول نیز از این امر مستثنا نیست. در این روش با شارژ سیم کارت خود از شارژ هدیه نیز بهره‌مند می‌شود.

برای برخورداری از شارژ هدیه همراه‌ اول می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید :

  • می‌توانید سریال شارژ خود را با کد دستوری #۱۲*۱* وارد کنید و به همراه شارژ سیم کارت از هدیه مدت دار نیز بهره ببرید.
  • همینطور می‌توانید شماره سریال شارژ خود را با کد دستوری # کد شارژ همراه اول *۱۴۲* وارد کرده و علاوه بر شارژ از هدیه آن نیز استفاده کنید.

شارژ هدیه‌ای که با استفاده از کد دستوری‌های شارژ شگفت انگیز دریافت می‌کنید مدت‌دار هستند و می‌بایست در زمان تعیین شده مصرف شوند. جدول زیر این زمان بندی و میزان هدیه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همراه اول

توجه داشته باشید که اگر در زمان تعیین شده از شارژ هدیه استفاده نکنید منقضی شده و از دست خواهد رفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. به نظرم بهتر است برای شارژ کردن سیم کارت از اپلیکیشن همراه من استفاده کنیم چرا که شارژ بیشتر و امتیاز می‌دهد