واکسن ایرانی کرونا

واکسن ایرانی کرونا وارد مرحله آزمایش انسانی شد

وزیر بهداشت از پیشرفت پروژه‌های تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا خبر داد و گفت اخیرا واکسن کروناویروس ایران وارد مرحله کارآزمایی بالینی شد.

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت اخیرا در خصوص پیشرفت پروژه‌های واکسن کرونا عنوان کرد در خصوص واکسن بیماری کووید ۱۹ خبرهای متعددی منتشر می‌شود، اما در واقع در هیچ جای دنیا هیچ شرکتی به نتایج قابل قبولی دست پیدا نکرده است. نمکی افزود با توجه به این که ویروس کرونا یک ویروس پیچیده محسوب می‌شود و مشابه آن نیز وجود نداشته است، مراحل ساخت واکسن آن نیز پیچیده خواهد بود.

جزئیات ساخت واکسن ایرانی کرونا

وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد ما نیز همراه با سایر کشورها همزمان با شیوع کرونا در شرکت‌های دانش بنیان، انستیتو پاستور ایران و انستیتو رازی پروژه‌هایی را برای ساخت واکسن شروع کردیم. وی افزود در سه چهار مورد این همکاری مشترک برای ساخت واکسن به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم و این واکسن‌ها مراحل مدل حیوانی را به خوبی طی کرده‌اند و به تازگی وارد کلینکال ترایال یا ارزیابی بالینی شده‌اند. وی تاکید کرد درباره این که واکسن یا واکسن‌های جهانی چچه زمانی وارد بازار می‌شوند، همچنان شک و تردیدهایی وجود دارد.

نمکی در خصوص خرید واکسن عنوان کرد:

برای خرید واکسن هم اقدامات ضروری انجام شده و در مجمع جهانی که سازمان جهانی بهداشت برای واکسن تشکیل داده است سبد خودمان را در صف خرید گذاشته‌ایم تا هر جایی از جهان که موفق شد زودتر به واکسن دست پیدا کند آن را برای مردم ایران خریداری کنیم. همچنین تا واکسن و داروی مؤثر برای کروناویروس عرضه نشده است به همه مردم توصیه می‌کنم که شستن دست‌ها، اجرای نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. جوک خیلی خوبی بود خخخخخ

  2. وزیر بهداشت برو این واکسن رو بزار لب کوزه آبش رو بخور.