پتنت هواوی برای حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر

هواوی در پی توسعه حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر با پوشش تمام صفحه است

جدیدترین پتنت هواوی نشان می‌دهد این شرکت به دنبال توسعه حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خود با پوشش تمام نقاط صفحه و امکاناتی فراتر از نسل فعلی است.

غول گوشی‌سازی جهان، شرکت هواوی علیرغم مواجه شدن با تحریم‌های ایالات متحده به دنبال توسعه و بهبود فناوری‌های گوشی‌هایش است. تیم توسعه و تحقیقات این شرکت سخت مشغول کار برای بهبود استفاده از اسمارت‌فون‌ها هستند. حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر یکی از بخش‌های گوشی‌ها است که همچنان به توسعه و پیشرفت نیاز دارد. طی یکی دو سال گذشته شرکت‌ها بیشتر روی دقت و زمان پاسخگویی این ماژول تمرکز کرده‌اند. این درحالیست که یک حسگر زیر صفحه محدودیت‌های زیادی دارد.

پتنت جدید حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر هواوی

به طور مثال حسگرهای اپتیکال امنیت کمتری نسبت به حسگرهای اولتراسونیک دارند. علاوه بر این، استفاده از آن‌ها فقط به بخش محدودی از نمایشگر گوشی محدود می‌شود. جدیدترین پتنت هواوی که به تازگی ثبت شده، نشان می‌دهد این شرکت به دنبال از سر راه برداشتن این محدودیت‌ها است.

پتنت هواوی برای حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر

این حق اختراع ثبت شده نشان می‌دهد هواوی به دنبال توسعه یک حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر با پوشش تمام نقاط صفحه نمایش است. این حق اختراع در چین، اروپا، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و حتی هند هم به ثبت رسیده است. این وسعت جغرافیایی ثبت نشان می‌دهد که گوشی‌ساز چینی خیلی در ارائه چنین فناوری جدی است.

بزرگ‌ترین مزیت فناوری حسگر هواوی این است که کاربر می‌تواند به آسانی انگشت خودش را در هر قسمت از صفحه که خواست بگذارد تا قفل صفحه باز شود. البته کار به همین جا ختم نمی‌شود. کاربر می‌تواند انتخاب کند بخش‌هایی از نمایشگر برای باز شدن قفل غیرفعال باشد. در این صورت، اگر شما انگشتتان را روی بخش انتخاب شده ببرید، قفل صفحه باز نخواهد شد. بزرگ‌ترین مزیت این ویژگی، ذخیره هر چه بیشتر انرژی باتری است. در نظر داشته باشید حسگرهای اثر انگشت درون نمایشگر انرژی بیشتری نسبت به حسگرهای معمولی مصرف می‌کنند. بنابراین اگر بخش‌های زیادی از نمایشگر در اختیار آن‌ها قرار داشته باشد، به طبع انرژی بیشتری از گوشی نیز گرفته می‌شود.

یکی دیگر از مزیت‌های فناوری هواوی این است که وقتی قصد دارید اپلیکیشنی را با شناسایی اثر انگشت خود باز کنید، به لطف این فناوری باز کردن قفل و تأیید هویت در یک مرحله انجام می‌شود. این درحالیست که در نسخه‌های فعلی این حسگرها، شما ابتدا باید روی اپلیکیشن کلیک کنید و سپس انگشتتان را روی صفحه نگه دارید تا دسترسی به اپلیکیشن ممکن شود. این فناوری همچنین باعث می‌شود کاربران بتوانند خیلی سریع وارد اپلیکیشن پیام‌رسان شده، پیام‌های دریافتی را مشاهده کرده و به آن‌ها پاسخ دهند. بنابراین دیگر نیازی نیست ابتدا قفل صفحه را باز کرده و سپس وارد پیام‌رسان شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. این یعنی خرج الکی چرا باید مثلا بجای ۲۵۰۰ بخاطر حسگر اثر انگشت همه جای صفحه نمایش ۳۵۰۰ بدیم؟

  2. الان این شد یه چیزی 😀 اینکه شناسایی اثر انگشت فقط در یک نقطه ی خاص انجام بشه اذیت کننده هست…

  3. اینطوری خیلی بهتره فقط تنها مشکلی که میتونه داشته باشه باز شدن ناخواسته دستگاه که قطعا برای اونم راهکار داره.

  4. وای چه خوب من عاشق این گوشی شدم

  5. حسگر گوشی بنظرم گوشی های سامسونگ بهتره