لیفان

شرکت چینی لیفان در آستانه ورشکستگی قرار دارد

طبق اعلام رسانه‌های چینی، هلدینگ چونگ کینگ Lifan به عنوان بزرگترین سهام‌دار شرکت خودروسازی چینی لیفان در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

طبق اطلاعاتی که رسانه‌های چینی منتشر کرده‌اند، هلدینگ چونگ کینگ Lifan به عنوان بزرگترین سهام‌دار شرکت خودروسازی لیفان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است. این هدلینگ طی سال‌های اخیر با بدهی‌های انباشته زیادی مواجه شده و اکنون قادر به پرداخت این بدهی‌ها نبوده و بر اساس اطلاعات مالی منتشر شده این شرکت ورشکسته شده است. همچنین پرونده شکایت طلبکاران این شرکت به دادگاه ارائه شده و اکنون این هلدینگ منتظر تصمیم مقامات قضایی چین است.

جزئیات ورشکستگی شرکت لیفان

بر اساس اطلاعاتی که رسانه‌های چینی منتشر کردند، هلدینگ Lifan حدود ۶۱۹ میلیون از سهام شرکت مجموعه را در اختیار دارد که به همین دلیل ۴۷ درصد از سهام لیفان متعلق به این هلدینگ است. اگر دادگاه با انجام سازماندهی مجدد مالی در هلدینگ موافقت کند و این شرکت در دادگاه شکست بخورد، شرکت لیفان بیش از پیش خطر ورشکستگی را حس خواهد کرد. با توجه به این که هدلینگ Lifan به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی‌ها انباشته با شکایت طلبکاران مواجه شده است، تمامی زیرمجموعه‌های این گروه اعم از بخش‌های داخلی و خارجی به دادگاه معرفی شده‌اند.

علاوه بر این، کلیه سهام‌داران بزرگ و شخصی این هلدینگ نیز به دنبال کاهش سهم خود بوده و خبرها حاکی از آن است که شرکت بزرگ جیلی قصد دارد در این شرایط سخت سهام خودروسازی هلدینگ Lifan را خریداری کند که چنین اقدامی باعث خواهد شد لیفان فقط مالک حوزه تولید موتورسیکلت شود و بخش خودروسازی خود را از دست بدهد.

طبق آمارهای فروش، شرکت لیفان در وضعیت بدی قرار دارد. از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ فقط ۹۷۸ دستگاه از محصولات سواری لیفان توسط مشتریان خریداری شده که نسبت به بازه زمانی سال قبل از افت ۹۵ درصدی حکایت دارد. علاوه بر این، فروش محصولات برقی این برند چینی حدود ۵۷ درصد افت داشته است. از سال ۲۰۱۹ نمایندگان فروش لیفان کاهش پیدا کرده و دلیل کاهش آمار فروش نیز به همین موضوع برمی‌گردد. از سویی اگر لیفان با ورشکستگی کامل مواجه شود، محصولات این خودروساز چینی در بازار چین و سایر بازارها از جمله ایران با مشکل تامین قطعات و خدمات پس از فروش مواجه خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. شرکت لیفان واقعا بعضی ماشین هاش بدرد نمیخوره

 2. فقط لیفان ۸۲۰ ماشین درست حسابی هست و بقیه خودروهاش همه از لحاظ موتوری ضعیف هستند.

  لیفان، ماشین هاش خوب نیست.

  کلا MVM و چری و X33 و دانگ فنگ و لیفان X60 و X50 و ۶۲۰ ماشین های خوبی نیستند (نسبت بعه ماشین های کره ای و ژاپنی)

  البته گفتم خوب نیستند ولی از ۲۰۷ و ساندرو و دنا خیلی بهترن!

  چری تیگو و چری آریزو و لیفان ۸۲۰ فرق می کنن و ماشین های کم استهلاک و قدرتمندی هستند.

  ماشین های جک و هایما و برلیانس و چانگان و زوتی (آریو) ماشین های مونتاژی باکیفیتی هستند.

  با سپاس

 3. بهتر،از شر یکی از شرکت های بنجل ساز چینی راحت شدیم
  انشا…تمامی شرکت های بنجل ساز چینی نیست و نابود بشن
  و شاهد سوزش بیش از پیش دوستان بنجل پرست ایرانی باشیم
  با تشکر