آپدیت ویندوز 10

آپدیت ویندوز ۱۰ یک ویژگی کلاسیک را متحول خواهد کرد

یکی از مواردی که در آپدیت ویندوز ۱۰ دستخوش تغییر شده کلیپ بورد و روند کپی و الصاق است که در آپدیت جدید ویندوز عملکرد متفاوتی خواهد داشت.

تصاویری از آخرین بیلد ویندوز ۱۰ یعنی ۲۰۱۸۵ با پنل جدید کلیپ بورد منتشر شده که نشان می‌دهد نحوه paste مطالب در لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی شما برای همیشه تغییر خواهد کرد. این پنل که هنوز در دست آزمایش قرار دارد امکاناتی از قبیل اموجی‌ها، کائوموجی (Kaomoji) و GIF های انیمیشنی را ارائه خواهد داد. این‌ها تنها بخشی از ویژگی‌های جدید آپدیت ویندوز ۱۰ برشمرده می‌شوند که احتمالا سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

پنل جدید با فشردن دکمه‌های ترکیبی ویندوز + حرف لاتین V فعال می‌شود. در حال حاضر نیز اگر از نسخه‌های جدید ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید با زدن این دکمه‌ها پیام «Can’t show history» نمایان می‌شود که به معنای عدم وجود تاریخچه است. پیشنهاد می‌کنیم آن را فعال کنید تا در آپدیت آتی ویندوز به راحتی بتوانید از پنل جدید استفاده کنید.

آپدیت ویندوز 10

در کلیپ بورد جدید که با همان دکمه ترکیبی فعال شده و سال ۲۰۲۱ روی دیوایس‌های ویندوزی پیاده می‌شود مجموعه‌ای از استیکرها، اموجی‌ها، GIF ها، کائوموجی‌ها، symbol ها و سایر محتوای قابل ارسال به چشم می‌خورند. نکته مثبت این ویژگی افزوده شدن نقطه ی سر لیست (•) به مجموعه پنل بوده که حالا بدون نیاز به کپی کردن آن می‌توان لیست‌ها را با راحتی و سرعت بالاتری تایپ کرد. تاریخچه سیستم جدید کلیپ بورد در حال حاضر محدود به ۲۵ ورودی بدون در نظر گرفتن حجم آن‌ها در نظر گرفته شده است.

در کنار تمامی قابلیت‌های جدید امکان ذخیره متن، عکس و حتی کدهای HTML در کلیپ بورد جدید ویندوز ۱۰ وجود دارد. خبر خوش آنکه اگر چند دیوایس ویندوزی در اختیار دارید، کلیپ بورد آن‌ها با یکدیگر هماهنگ شده و یکپارچه خواهند بود. البته این قابلیت نیاز به فعال‌سازی خواهد داشت که بعدا در قسمت تنظیمات گنجانده می‌شود.

گفته می‌شود آپدیت ویندوز ۱۰ با کلیپ بورد جدید با نام ویندوز ۱۰ ایکس (Windows 10X) منتشر خواهد شد و نهایتا تا چند ماه آینده در دسترس کابران قرار خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خوبه ک ویندوز جدیده