اوراکل - تیک تاک

اوراکل ؛ رقیب جدید مایکروسافت برای خرید تیک تاک از چینی‌ها

مایکروسافت از قصد خود برای خرید شاخه آمریکایی ByteDance، مالک اپلیکیشن تیک تاک خبر داده است. حالا کمپانی اوراکل – Oracle رقیب آمریکا برای خرید این شرکت است.

به تازگی اوراکل موافقت شفاهی رئیس جمهور ایالات متحده را برای خرید اپلیکیشن چینی تیک تاک گرفت. این شرکت نرم افزاری مستقر در کالیفرنیا مذاکرات اولیه را هم با بایت‌دنس آغاز کرده است و قصد دارد شاخه‌های عملیاتی TikTok در آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند را به مالکیت خود درآورد.

به گزارش فایننشال تایمز، اوراکل برای به سرانجام رساندن این معامله، دست بالا را نسبت به مایکروسافت دارد؛ زیرا برخی از شرکای سرمایه‌گذار آن مانند General Atlantic و Sequoia Capital از سهام‌داران کمپانی چینی هستند.

بنیان‌گذار و رئیس اوراکل هم «لری الیسون» است که یکی از حامیان دولت فعلی آمریکا محسوب می‌شود. او حتی اخیرا مراسمی را به منظور جمع‌آوری کمک مالی برای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ برگزار کرد.

رئیس اوراکل

لری الیسون (Larry Ellison)

وقتی که از رئیس جمهور ایالات متحده درباره صلاحیت اوراکل برای خرید تیک تاک سوال شد، چنین پاسخی داد:

من فکر می‌کنم او (الیسون) یک آدم حسابی و یک شخص فوق‌العاده است. به نظر من اوراکل کسی هست که حتما از عهده‌ی این کار برمی‌آید.

پیش‌تر دونالد ترامپ تهدید کرده بود که یا ByteDance کسب و کار خود در ایالات متحده را تا تاریخ ۱۵ سپتامبر به یک شرکت آمریکایی واگذار خواهد کرد؛ یا او با امضای یک فرمان اجرایی، از ادامه فعالیت تیک تاک در این کشور جلوگیری می‌کند. چنین خطری برای Tencent هم که مالک پلتفرم وی‌چت است وجود دارد؛ ولی این شرکت چینی هنوز ضرب‌العجل دریافت نکرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مایکروسافت همه چیو میخواد
    واتساپ هم فک کنم زیر نظر اونه