فیلم های برنده شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز

نگاهی به فیلم های برنده شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز در 10 سال گذشته

در این ویدئو به بررسی فیلم های برنده شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز در 10 سال گذشته می‌پردازیم. شیر طلایی مهم‌ترین جایزه جشنواره ونیز است.

جشنواره فیلم ونیز (Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica di Venezia) یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در سراسر جهان به شمار می‌رود که همراه با جشنواره‌های سینمایی کن و برلین، سه رویداد سینمایی مهم اروپایی را تشکیل می‌دهند. جشنواره ونیز نخستین بار در سال 1932 برگزار شد و تا به امروز فعالیت آن ادامه داشته است. با گجت نیوز همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی فیلم های برنده شیر طلایی جشنواره ونیز در 10 سال گذشته بپردازیم.

مهم‌ترین جایزه این رقابت شیر طلایی نام دارد که هر سال به بهترین فیلم شرکت کننده در این جشنواره تعلق می‌گیرید. شیر طلایی در سال ۱۹۴۹ توسط کمیته سازماندهی معرفی شد و اکنون به عنوان یکی از برجسته‌ترین جوایز صنعت فیلم‌سازی در دنیا شناخته می‌شود. برخی از برندگان این جایزه طی سال‌های اخیر مانند فیلم‌های رما، شکل آب و جوکر موفق به دریافت جوایز مهم سینمایی دیگری از جمله جایزه اسکار نیز شده‌اند.

از 12 تا 22 شهریورماه هفتاد و هفتمین دوره از جشنواره بین المللی ونیز برگزار می‌شود. این دوره از جشنواره ونیز اولین رویداد تراز اول جهانی سینما، پس از بحران ناشی از اپیدمی ویروس کرونا است که به صورت حضوری برگزار خواهد شد. با توجه به عملکرد ضعیف جشنواره برلین و لغو شدن جشنواره کن در سال 2020،  برنده امسال جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز از اهمیت بیش‌تری برخوردار است. در این دوره سه فیلم ایرانی حضور دارند. حورشید به کارگردانی مجید مجیدی برای دریافت شیر طلایی رقابت می‌کند و فیلم‌های جنایت بی‌دقت و دشت خاموش به ترتیب به کارگردانی شهرام مکری و احمد بهرامی در بخش افق‌ها به نمایش در خواهند آمد.

 فیلم های برنده شیر طلایی جشنواره ونیز در دهه‌ی اخیر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*