رم موبایل 16 گیگابایتی سامسونگ

گلکسی اس ۲۱ مجهز به رم موبایل ۱۶ گیگابایتی سامسونگ خواهد بود

رم موبایل ۱۶ گیگابایتی سامسونگ بالاترین ظرفیت و سرعت پردازش را در صنعت تلفن همراه دارد و روی گلکسی اس ۲۱ به کار گرفته خواهد شد.

چند ماه پیش سامسونگ اعلام کرد قصد دارد رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 با فناوری نسل سوم کلاس ۱۰ نانومتری‌اش را در نیمه دوم امسال به تولید انبوه برساند. حالا کره‌ای‌ها می‌گویند در واحد Pyeongtaek مستقر در کره خط تولید جدیدی راه‌اندازی کرده تا رم ۱۶ گیگابایتی سامسونگ را در مقیاس بزرگ تولید کند.

این رم که با تکنولوژی EUV تولید می‌شود عصر جدیدی در حوزه پردازش DRAM ایجاد خواهد کرد. مدیر بخش فناوری و ساخت رم‌های سامسونگ، آقای Jung-bae Lee در این باره می‌گوید:

رم‌های ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 که بر پایه معماری ۱z تولید می‌شوند درب جدیدی به روی پردازش رم‌ها باز خواهد کرد و توسعه چشم‌گیری در برداشتن موانع مقیاس سنجی در گره‌های پردازشی ایجاد می‌کند. ما تولید رم‌های اعلای ۱۶ گیگابایتی را ادامه می‌دهیم تا نیازهای مشتریان را برطرف کرده و در عین حال، عنوان بزرگترین فروشنده رم در بازار را حفظ کنیم.

بدین ترتیب سامسونگ سریع‌ترین و حجیم‌ترین رم در تاریخ رم‌های موبایل را به تولید انبوه رسانده است. بنا بر ادعای کره‌ای‌ها، این رم جدید می‌تواند تا ۶۴۰۰ مگابیت اطلاعات را در یک ثانیه جابه‌جا کند. این میزان حدود ۱۶ درصد سریع‌تر از عملکرد رم ۱۲ گیگابایتی سایر پرچمداران نظیر نوت ۲۰ ارزیابی می‌شود.

رم موبایل 16 گیگابایتی سامسونگ

از سوی دیگر پکیج ۱۶ گیگابایتی می‌تواند ۵۱.۲ گیگابایت دیتا را تنها در یک ثانیه انتقال دهد که معادل ۱۰ فیلم با کیفیت Full HD و حجم ۵ گیگابایت خواهد بود.

به لطف پروسه ساخت جدید ۱z، پکیج رم ۱۶ گیگابایتی موبایل سامسونگ ۳۰ درصد نازک‌تر از نسل قبلی بوده و فضای کمتری از درون اسمارت فون اشغال می‌کند. جالب است بدانید پروسه LPDDR5 برای رم موبایل ۱۶ گیگابایتی تنها از ۸ چیپ استفاده می‌کند اما پروسه قبلی (۱y) برای ایجاد چنین ظرفیتی به ۱۲ چیپ نیاز دارد.

گرچه تقریبا واضح بود که گلکسی اس ۲۱ و پرچمداران سال آینده سامسونگ از رم جدید این کمپانی استفاده خواهند کرد اما کره‌ای‌ها قصد دارند این رم را به سایر تولیدکنندگان تلفن همراه نیز بفروشند تا سود بیشتری عایدشان شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. رم DDR2 کامپیوتر که بر می گرده به ۱۸ سال پیش، سرعت انتقالش ۸۰۰۰ مگابیت بر ثانیه هست و از سرعت ۶۴۰۰ این رم موبایل DDR5 هنوز هم بیشتره! منطقی به نظر نمیاد!

    با سپاس