شبکه های اجتماعی خارجی

احتمال فیلترینگ تمام شبکه های اجتماعی خارجی در ایران

پژوهشگر حوزه رسانه با انتقاد از طرح ساماندهی پیام ‌رسان‌های اجتماعی گفت با این طرح احتمال فیلترینگ تمام شبکه های اجتماعی خارجی وجود دارد.

سید محمدرضا اصنافی، پژوهشگر حوزه رسانه عنوان کرد طرح ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی که اخیرا در مجلس اعلام وصول شده است را باید بخشی از یک پازل بزرگ‌تر در نظر گرفت. وی افزود این پازل به تدریج باعث کاهش اختیارات دولت در حوزه سایبری می‌شود و مدیریت فضای کشور هر روز از فضای رقابت اقتصادی‌تر دورتر شده و در حال نزدیک شدن به انحصار امنیتی است.

سید محمدرضا اصنافی از اقداماتی که به مدیریت فضای سایبری کشور ضرب‌های نهایی را وارد کرده‌اند به مواردی چون سلب مسئولیت‌های قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد در خصوص محتواهای صوتی و تصویری و سپردن رگولاتوری محتوایی فضای مجازی به یکی از اپراتورهای این حوزه یعنی صداوسیما و نقض آشکار اصول اولیه رقابت و سلامت فضای سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

احتمال مسدودسازی تمام شبکه های اجتماعی خارجی

این پژوهشگر حوزه رسانه در ادامه گفته‌های خود طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد بر اساس این طرح تمام رسانه‌های اجتماعی می‌بایست در ایران ثبت شوند. این در حالی است که تحریم‌ها و این که بسیاری از این پلتفرم‌ها به شرکت‌های آمریکایی تعلق دارند، باعث خواهد شد انتظار ثبت آنها در ایران را نداشته باشیم و به این ترتیب تمامی این پلتفرم‌ها دو ماه پس از تصویب این طرح به دلیل غیر مجاز بودن فیلتر می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. باید عمل کرد.تا کی گریستن؟؟؟
  سکوت تا کی!!!!!

 2. موندن چیکار کنن گفتن بریم برنامه هارو فیلتر کنیم

 3. وااای نه توروخدا برنامه ها ایرانی هیچ به درد نمیخورن نکنید این کارو

 4. همه چیزو می خوان مسدود کنن نه فقط شبکه اجتماعی رو

  کل اینترنت رو می خوان خفه کنن

  باید گریست

  با سپاس