هواوی نوا 8 با چیپست دایمنسیتی

احتمالا خانواده هواوی نوا ۸ با چیپست دایمنسیتی عرضه می‌شوند

احتمال می‌رود نسل جدید گوشی‌های میان رده رو به بالای هواوی نوا ۸ با چیپست دایمنسیتی ساخت مدیاتک وارد بازار شوند.

هواوی اوایل امسال گوشی نوا ۷ آی – Huawei Nova 7i و در ماه آوریل نیز دیگر اعضای این خانواده شامل Nova 7 SE ،Nova 7 و Nova 7 Pro را معرفی کرد. این کمپانی اواخر سال گذشته نیز گوشی‌های نوا ۶ را به نمایش گذاشت و با توجه به سابقه آن انتظار می‌رود پس از معرفی پرچمدار میت ۴۰ که در ماه جاری یا ماه آینده میلادی صورت می‌گیرد، گوشی‌های خانواده نوا ۸ نیز تا پایان امسال معرفی شوند.

گفته می‌شود خانواده نوا ۸ شامل سه گوشی نوا ۸، نوا ۸ اس ای و نوا ۸ پرو است که به ترتیب احتمالا با چیپست‌های دایمنسیتی ۸۰۰، ۸۰‌0U و +۱۰۰۰ ساخت کمپانی تایوانی مدیاتک به بازار عرضه می‌شوند. در حالی گوشی‌های خانواده نوا ۷ با چیپست‌های انحصاری های سیلیکون کایرین ۸۱۰، ۸۲۰ و ۹۸۵ تولید شدند.

با توجه به عدم همکاری کمپانی تراشه‌ساز تایوانی TSMC با هواوی، این کمپانی دیگر به تراشه‌های کایرین دسترسی نداشته و ناچار به استفاده از محصولات دیگر سازندگان است و این امر سبب تقویت ادعای عرضه هواوی نوا ۸ با چیپست دایمنسیتی می‌شود. همچنین احتمالا به همین دلیل گوشی‌های اخیر هواوی شامل انجوی ۲۰ ۵G و انجوی ۲۰ پلاس ۵G با تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۷۲۰ تولید شدند.

طبق اطلاعات درز کرده هر سه گوشی خانواده نوا ۸ گیگایت رم در کنار ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارند. احتمالا قیمت این گوشی‌ها نیز برای مدل نوا ۸ اس ای برابر با ۴۰۹ دلار، در مدل نوا ۸ ۴۰۹ دلار و برای نوا ۸ پرو نیز ۵۸۵ دلار باشد. از آنجا که هواوی مشغول انجام تمهیدات لازم برای معرفی گوشی‌های پرچمدار میت ۴۰ است، فعلا از گوشی‌های خانواده نوا ۸ سخنی به میان نیاورده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*