اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس ؛ فراهم شدن سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس – Starlink قرار است با سرعتی معادل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه تجربه‌ای جدید در استفاده از خدمات اینترنت را فراهم آورد.

اینترنت ماهواره‎‌ای Starlink که یکی از پروژه‌های اصلی شرکت اسپیس ایکس به حساب می‌آید، کاربران زیادی را در سراسر دنیا مشتاق کرده تا این خدمات هرچه زودتر در دسترس عموم قرار بگیرد. استفاده از چنین اینترنتی با سرعت فوق‌العاده بالا ارائه خدمات آنلاین را متحول خواهد ساخت. داشتن چنین شبکه‌ای موجب می‌شود تا نوع ارائه خدمات فعالان حوزه اینترنت نیز دستخوش تغییراتی شود.

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

نتایج مثبت برای اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

شرکت SpaceX که یکی از شرکت‌های ایلان ماسک به حساب می‌آید، در جدیدترین اطلاعیه‌های خود اخبار امیدوار کننده‌ای را منتشر کرده است. بر اساس جدیدترین گفته‌های یکی از مدیران ارشد این شرکت، پیشرفت‌های قابل توجهی در این فناوری حاصل شده و کاربران باید بزودی منتظر ارسال ماهواره‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت باشند.

شما با داشتن چنین اینترنتی می‌توانید بصورت همزمان چندین فیلم با کیفیت HD را بدون هیچ‌گونه قطعی تماشا کنید. از طرفی همچین اینترنتی بستر انجام بازی‌های رایانه‌ای را نیز تغییر خواهد داد. در واقع پس از عمومی شدن این فناوری باید شاهد تفاوت‌های بزرگی در اینترنت باشیم. پروژه استارلینک قرار است تمام زمین را با اینترنتی فوق سریع و مقرون به صرفه متحول سازد.

شرکت اسپیس ایکس که تا همین لحظه حدود ۷۰۰ ماهواره را به فضا پرتاب کرده، قصد دارد تا در پروژه استارلینک خود به تمامی مناطق محروم روستایی و دورافتاده نیز سرویس‌های خودش را ارائه بدهد. پروژه استارلینک که همین حالا نیز در حال توسعه است، آزمایش‌های اولیه موفقی را در حال تجربه کردن است. به شکلی که یکی از مدیران این شرکت خبر از انتقال صدها گیگابایت داده در آزمایش‌های اولیه پروژه استارلینک داده است.

شرکت اسپیس ایکس همچنین خبر از موفق بودن اولین مرحله آزمایش بتای خصوصی پروژه استارلینک را داده است. اگر پروژه استارلینک با همین سرعت به خوبی الان پیش برود، قطعا بزودی شاهد ارائه این دست از خدمات برای مناطقی برای تست و ارزیابی اولیه خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. امیدا وارام اینترنت ملی (اینترانت) دیرتر اجرا بشه هر چه زودتر اینترنت ماهواری بیاد تا از کم فرشی و دزدهای ایرانسل و همراه اول و غیره کم بشه
  درود بر ایلان ماسک کسی های هم که مخالف هستن برن اینترنت چینی استفاده کنن یعنی همون ۵جی
  ما دیگه از اینترنت کم سرعت و سانسور یعنی فیلترانیگ خسته شدیم پیش به سوی فضا مجازی آزاد.

 2. درود بر مهندسین امریکا . وطن فروشانی که میخوان اینترنتو با کمک چین قطع کنند حالا برن قطع کنن خخخخ همه یک صدا . زنده باد آمریکای بزررررررررررررررررگ

 3. در دقیقه ۶ گیگابایت😑

 4. درود به ایلان ماسک این مرد بزرگ واقعا عالیه بی صبرانه منتظریم.

 5. تفاوت دیدگاه هست که پیشرفت و به طبع آن آرامش و رفاه رو به ارمغان میاره

  جهان در صلح و آرامش هست و نیازی به منجی نداره

  بعضی ها تو ایران دنبال منجی بشریت هستند!

  و جمله زیر رو به کار می برند

  امریکا در چه فکریه – ایران پر از …یه!!!

  همش مسخره بازی برای ادامه کارشون هست

  با سپاس