پتنت جدید شیائومی

پتنت جدید شیائومی یک گوشی با دو دوربین پاپ آپ است

پتنت جدید شیائومی در خصوص دوربین پاپ آپ دوگانه به ثبت رسید. در این پتنت جزئیات گوشی هوشمندی با دو دوربین پاپ آپ دیده می‌شود.

شیائومی در راستای تولید محصولات نوآورانه با حداقل حاشیه‌های اطراف نمایشگر، پتنت جدیدی به ثبت رسانده است که دو دوربین سلفی پاپ آپ را نشان می‌دهد. پتنت جدید شیائومی می‌تواند باعث حذف حفره دوربین سلفی از روی نمایشگر شود.

شرکت ZTE اخیرا با معرفی گوشی آکسون ۲۰ ۵G از تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر پرده برداشت. اکنون نیز شیائومی در تلاش است تا با معرفی فناوری‌های جدید، فضای اشغال شده توسط دوربین سلفی را از بین ببرد.

بیش از یک ماه پیش، تولید کننده چینی از دوربین چرخشی رونمایی کرد که در آن ماژول اصلی دوربین به عنوان دوربین سلفی نیز استفاده می‌شد. در این فناوری، دوربین پشتی به صورت کامل چرخیده می‌شد و می‌توانست وظیفه سلفی را نیز انجام دهد.

اخیرا اما شیائومی نگاهی هوشمندانه‌تر به مساله مخفی سازی دوربین سلفی داشته است. در پتنت جدید شیائومی گوشی با نمایشگر مسطح و با حداقل حاشیه‌های کناری دیده می‌شود و هیچ سنسور دوربین سلفی و دوربین اصلی در آن دیده نمی‌شود. دوربین سلفی و پشتی این گوشی با تکنولوژی پاپ آپ در داخل بدنه تعبیه شده است.

در پتنتی که اخیرا منتشر شده، تصاویر رندر از یک گوشی را نشان می‌دهد که خبری از سنسور دوربین در جلو و پشت آن نیست. به جای آن، دوربین‌ها در داخل بدنه دستگاه با استفاده از تکنولوژی پاپ آپ تعبیه شده‌اند و به صورت زاویه دار از بدنه خارج می‌شوند.

پتنت جدید شیائومی

دوربین پاپ آپ دوگانه این گوشی به صورت زاویه دار طراحی شده‌اند و یکی مختص به جلو و دیگری برای پشت دستگاه است. اینکه شیائومی چگونه موفق شده این دوربین‌ها را در داخل دستگاه جای دهد هنوز مشخص نیست. فلش LED این گوشی در پنل پشتی و زیر ماژول پاپ آپ قرار گرفته است.

سایر مشخصات این اسمارت فون استاندارد هستند و شاهد پورت USB Type-C، میکروفون و بلندگو در پایین دستگاه هستیم. کلید‌های پاور و تنظیم میزان صدا در سمت راست قرار گرفته‌اند.

شرکت چینی قبلا هم از تکنولوژی پاپ آپ در محصولات خود استفاده کرده بود. اما پتنت جدید شیائومی ، فناوری پاپ آپ دوگانه‌ای را نشان می‌دهد که می‌تواند تغییرات خوبی در بازار ایجاد کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. جالبه ولی ظاهرشو خراب کرده