بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

تماشا کنید: تست بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ و پور اسپرت در پیست ناردو

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ و پور اسپرت برای اولین بار در پیست ناردو ایتالیا با یکدیگر ملاقات کردند. شرایط مناسب پیست، امکان تست این دو خودرو را فراهم آورده است.

بدون شک پیست ناردو از معدود مکان‌هایی در جهان است که پتانسیل میزبانی ابرخودرو بوگاتی را دارد. ناردو با داشتن ۱۲.۶ کیلومتر طول و ۴ کیلومتر قطر، به عنوان سریع‌ترین پیست اتومبیل جهان شناخته می‌شود. تمامی این موارد باعث شده تا بوگاتی تصمیم بگیرد شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ و پور اسپرت را در این پیست تست کند.

گفتنی است که طراحی دایره‌ای شکل و زاویه این پیست باعث می‌شود تا راننده بتواند بدون نیاز به چرخش فرمان و تنها با کمک نیروی گریز از مرکر، در این پیست حرکت کند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

به گفته‌ی استفان الروت، رئیس بخش توسعه بوگاتی، مسیر تست ناردو با طراحی دایره‌ای شکلش، گزینه‌ی ایده‌آلی برای تست سرعت بالا و هندلینگ شیرون است. در این پیست می‌توان شیرون پور اسپرت و سوپر اسپرت ۳۰۰+ را در دما و در سرعت‌های مختلف آزمایش کنیم. به گفته‌ی آقای الروت، سوپر اسپرت بوگاتی باید بتواند در شرایط سرما و گرما و با سرعت بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، بی عیب و نقص کار کند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ قدرتمندترین بوگاتی است که تا کنون تولید شده و ابر خودرو شیرون پور اسپرت نیز وزن کم آیرودینامیک بالایی دارد. این شرکت از هر نوع شیرون چهار نمونه یک تیم ۳۷ نفره برای آزمایش این خودروها اختصاص داده است.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ تنها در ۳۰ نسخه تولید خواهد شد. این خودرو با موتور ۸.۰ لیتری ۱۶ سیلندر W شکل و چهار توروشارژر می‌تواند به سرعت ۴۹۰.۴۸۴ کیلومتر بر ساعت برسد. رکورد دار سرعت جهان، ۱۰۰ اسب بخار قوی‌تر از شیرون استاندارد است و در مجموع ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

از سوی دیگر، بوگاتی شیرون پور اسپرت وزن کم‌تری دارد و ۴۹.۸۹ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه‌ی استاندارد این خودرو است. این خودرو به فنرهای سفت‌تر و لاستیک‌های سفارشی Michelin/Bugatti Cup 2 R مجهز شده است. طراجان این خودرو، تمرکز ویژه‌ای روی آیرودینامیک آن داشته‌اند. پیشرانه شیرون پور اسپرت ۸.۰ لیتری W16 است که ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت ۱۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه