کنسول ایکس باکس سری اس

کنسول ایکس باکس سری اس رسما معرفی شد + قیمت و تاریخ عرضه

کنسول ایکس باکس سری اس – Xbox Series S پس از لو رفتن تصاویر و اطلاعاتی از آن، به همراه قیمت و تاریخ عرضه توسط مایکروسافت معرفی شد.

حدودا یک ماه پیش بود که نام کنسول جدیدی به نام Xbox Series S روی یکی از جعبه‌های مربوط به کنترلر کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت دیده شد. از آن موقع، شایعات و همچنین اطلاعاتی نظیر دیجیتالی بودن و کوچک بودن این کنسول شنیده می‌شد، تا اینکه امروز، تصاویری از آن به صورت غیر رسمی لو رفت.

کنسول ایکس باکس سری اس - Xbox Series X مایکروسافت

کنسول ایکس باکس سری اس ؛ کوچک‌ترین عضو خانواده

با این حال، مدت کوتاهی پس از لو رفتن تصاویر این کنسول کوچک، پست تازه‌ای توسط مایکروسافت در فضای مجازی منتشر شد که در آن نوشته شده بود: «بیایید خبر را رسمی کنیم».

در این پست، طی یک ویدئو کوتاه، کنسول جدید نسل نهمی این شرکت به صورت رسمی رونمایی شد. ایکس باکس سری اس، طبق اطلاعات منتشر شده، قابلیت‌های بسیار مشابهی با برادر بزرگ‌تر خود خواهد داشت و چنان که گفته می‌شود، لقب «کوچک‌ترین کنسول ایکس باکس» را یدک می‌کشد.

البته راجب توان اجرایی این کنسول، باید گفت که برخلاف سایز کوچک، چندان هم نباید این محصول جدید را دست کم گرفت. ایکس باکس سری اس، توان اجرای بازی‌ها با کیفیت ۱۴۴۰p در نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه را داشته و تا ۶۰ درصد ضعیف‌تر از سری ایکس، قابلیت اجرای بازی‌های نسل آینده را در کیفیت ۴K خواهد داشت. همچنین پشتیبانی از ویژگی به تصویر کشیدن تکنولوژی رهگیری پرتو (Ray Tracing) نیز از گزینه‌های بی‌نظیر این کنسول حساب می‌شود.
مشخصات فنی دقیق و کامل‌تری از این کنسول، در حال حاضر در دسترس نیست؛ اما قیمت آن چیزی حدود ۳۰۰ دلار اعلام شده که در مناطق مختلف نیز به نسبت متغیر خواهد بود‌.

کنسول Xbox Series S برای عرضه در تاریخ ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) برنامه ریزی شده و انتظار می‌رود که عرضه آن همزمان با کنسول ایکس باکس سری ایکس باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*