قیمت دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

دلیل تفاوت زیاد قیمت دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با دنا پلاس چیست؟

قیمت دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با دنا پلاس حدود ۱۲۰ میلیون تومان تفاوت دارد، اما چرا این دو محصول ایران خودرو به این میزان اختلاف قیمت دارند؟

قیمت خودروها چه در کارخانه و در چه در بازار آزاد طی هفته‌های گذشته به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است؛ برای مثال قیمت خودرو دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک ۲۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی ایران خودرو اعلام شد و در بازار نیز برای آن قیمت عجیب بیش از ۵۰۰ میلیون تومان را در نظر گرفتند. علاوه بر این یک موضوع عجیب دیگر این است که قیمت نسخه توربوشارژ اتوماتیک این خودرو با نسخه معمولی آن حدود ۱۲۰ میلیون تومان اختلاف دارد، اما دلیل این اختلاف قیمت چیست؟

دلیل اختلاف قیمت دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با دنا پلاس

در همین رابطه رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با اعلام این که بین دنا پلاس توربوشارژ اتومات با دنا پلاس حدود ۱۲۰ میلیون تومان اختلاف قیمت وجود دارد عنوان کرد دلیل این اختلاف قیمت این است که دنا پلاس توربوشارژ اتومات نسبت به دنا پلاس معمولی حداقل از ۳۰ قطعه جدید بهره می‌برد و قیمت این قطعات توسط بازرس مستقل شرکت نیز به تایید رسیده است. وی در خصوص قیمت‌گذاری خودروهای جدید نیز بیان کرد این خودروها هنوز به بازار عرضه نشدند، اما هنگام عرضه مراحل قیمت‌گذاری آنها نیز انجام خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. هیچ تفاوتی نداره این آمدن یک چیز بسیار کوچک بهش اضافه کردن و قیمتش صد برابر کردن

  2. خوب معلومه توربوبهتره

  3. هر وقت بازش کردیم قطعات جدید رو هم می بینیم)

  4. یعنی قیمت ۳۰ قطعه از قیمت کل ماشین بیشتر است قطعات از طلاست؟