سنسور سونی IMX588 و IMX516

هواوی میت ۴۰ پرو دو سنسور سونی IMX588 و IMX516 در جلوی خود دارد

هواوی میت ۴۰ پرو که به زودی معرفی و قوی‌ترین پرچمدار این کمپانی تا به امروز خواهد بود، دو سنسور سونی IMX588 و IMX516 برای دوربین جلو دارد.

در حال حاضر سونی بزرگ‌ترین سازنده سنسورهای CMOS در دنیا محسوب می‌شود و بیش از ۵۰ درصد بازار را در اختیار دارد. هواوی نیز برای دوربین محصولات خود از سنسورهای دوربین ساخت سونی استفاده می‌کند.

با این که همچنان به طور رسمی خبری نشده، اما می‌دانیم هواوی به زودی جدیدترین پرچمدارن خود از خانواده سه عضوی میت ۴۰ را معرفی می‌کند. برخی رسانه‌ها مدعی هستند این سه عضو هواوی میت ۴۰ لایت، میت ۴۰ و میت ۴۰ پرو هستند. در حالی که شماری دیگر از خبرگزاری‌ها این سه تفنگدار را به نام‌های میت ۴۰، میت ۴۰ پرو و میت ۴۰ پرو پلاس معرفی می‌کنند.

در این بین میت ۴۰ پرو و میت ۴۰ پرو پلاس که قرار است قوی‌ترین پرچمدار این کمپانی باشند، هر یک دو دوربین سلفی با آرایشی به شکل کپسول در بریدگی جلوی خود دارند که به سنسور CMOS سونی IMX588 و IMX516 مجهزند که به ترتیب سنسور اصلی و سنسور مدت پرواز (TOF) هستند.

طبق گزارش‌های گوشی‌های سری میت ۴۰ یک لنز سونی IMX700 با سنسور ۵۰ مگاپیکسلی نیز دارند که مشابه آن را در گوشی پرچمدار آنر ۳۰ پلاس پرو شاهد بودیم.

بر اساس آنچه که در اینترنت منتشر شده، میت ۴۰ پرو در پشت خود یک دوربین چهار گانه در ماژولی دایره‌ای شکل دارد. همچنین مشخص شد میت ۴۰ یک دوربین سلفی و سه دوربین پشتی در آرایشی خطی دارد. این گوشی‌های با تراشه‌های انحصاری های سیلیکون کایرین ۹۰۰۰E مدل قوی‌تر کایرین ۹۰۰۰ عرضه می‌شوند.

طبق اخبار از پیش منتشر شده میت ۴۰ با یک نمایشگر ۶.۶۷ اینچی خمیده ساخت ال جی عرضه می‌شود که نرخ تازه‌ سازی تصویر ۹۰ هرتز دارد. دوربین‌های پشتی آن نیز شامل یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، یک دوربین فوق عریض ۲۰ مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتو ۸ مگاپیکسلی در کنار ماژول فوکوس خودکار لیزری است.

دو گوشی هواوی میت ۴۰ پرو و میت ۴۰ پرو پلاس نیز نمایشگر آبشاری با نرخ تازه سازی تصویر ۹۰ هرتز ساخت ال جی و بی او ای داشته و با تراشه کایرین ۹۰۰۰ عرضه می‌شوند. این گوشی‌ها نیز در پشت خود یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی با فناوری دوربین مایع هواوی دارند. پیشتر انتظار می‌رفت این فناوری با پرچمداران خانواده P50 در سال ۲۰۲۱ معرفی شود، اما اکنون احتمال می‌رود این گوشی‌ها به تولید نرسند.

در زمینه نرم افزاری نیز میت ۴۰ پرو دارای رابط کاربری انحصاری EMUI 11 بر مبنای اندروید ۱۱ است، در حالی که میت ۴۰ از رابط کاربری EMUI 10.x بهره می‌برد.

ظرفیت باتری این خانواده نیز برابر با ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعت برای مدل هواوی میت ۴۰، ۴۶۰۰ میلی آمپر ساعت برای میت ۴۰ پرو و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت برای میت ۴۰ پرو پلاس است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چه جذابه البته اگه ظریفتر باشه قشنگتره این نظر شخصیه ممکنه هرکسی یه سلیقه ای داشته باشه