کنسول نینتندو سوییچ - Nintendo Switch

کنسول نینتندو سوییچ هک شد! شرکت نینتندو به دنبال راه چاره

اخیرا کنسول نینتندو سوییچ – Nintendo Switch توسط افرادی هک شده و بازی‌های آن به صورت رایگان و آفلاین قابل دریافت هستند.

کنسول نینتندو سوییچ طی سالیان گذشته توانسته است که نظر کاربران بسیاری را به سوی خود جلب کند؛ تا حدی که شرکت نینتندو، بنا بر درخواست طرفداران، حتی قصد دارد تا ۲۰ درصد تولید این کنسول‌ها را در سال جاری افزایش دهد. با این وجود، یک مشکل سر راه این شرکت وجود دارد؛ مسئله‌ای که از سال ۲۰۱۸، برای نینتندو دردسر ساز شده است.

هک شدن کنسول‌های نینتندو سوییچ

کنسول نینتندو سوییچ - Nintendo Switch

گروهی به نام Team Xcuter که مدت‌هاست برای هک کردن کنسول‌های نینتندو سوییچ تلاش می‌کنند، اخیرا موفق شده‌اند تا به این هدف خود برسند. این تیم با راه‌اندازی یک سیستم عامل جدید تحت عنوان SX و SX Lite توانسته است تا کنسول Nintendo Switch و همچنین Switch Lite را هک کند. بدین شکل که با نصب این سیستم عامل‌ها در کنسول‌های ذکر شده، دیگر نیازی نیست تا کاربران بازی‌های آن را خریداری کنند!

طبق گزارشات اخیر، ظاهرا این هک بنا بر ضعف سخت‌افزاری کنسول‌های نینتندو سوییچ صورت گرفته و حال دارندگان آن می‌توانند تنها با دانلود فایل بازی، آن را به صورت آفلاین روی کنسول خود به صورت کاملا رایگان اجرا کنند. درحالی که این مسئله، ضرر بسیار سنگینی را به شرکت نینتندو و همچنین شرکای آن خواهد زد.

نینتندو به دنبال راه چاره!

مشکلی که نینتندو در این مسئله قادر به حل آن نخواهد بود، این است که چنین سیستم عاملی می‌تواند به صورت آفلاین به کار خود ادامه دهد؛ چیزی مشابه با زمانی که کنسول پلی استیشن ۳ هک شده بود. با این وجود، ظاهرا در روز گذشته شرکت نینتندو شکایتی را در دادگاه ایالات متحده مطرح کرده و همچنین در حال تلاش برای مسدود کردن وبسایت‌هایی است که این سیستم عامل را به فروش گذاشته‌اند.

گرچه چنین اقداماتی چندان هم برای جلوگیری از انتشار این سیستم عامل مؤثر نخواهند بود، اما این شرکت همچنان به تلاش خود ادامه خواهد داد تا منافع خود را حفظ کند. در حال حاضر، تنها راه قطعی که نینتندو بتواند خود را از این بحران نجات دهد، معرفی و عرضه یک کنسول جدید خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*