نصب HarmonyOS روی گوشی های هواوی

گوشی های هواوی امکان نصب HarmonyOS را دریافت می‌کنند

ظاهراً برخی از گوشی‌های مجهز به رابط کاربری EMUI 11 هواوی، سال آینده امکان نصب HarmonyOS ، سیستم عامل انحصاری هواوی برای رقابت با اندروید را دریافت خواهند کرد.

هواوی چند روز پیش از سیستم عامل هارمونی او اس ۲.۰ رونمایی کرد و رسماً تأیید کرد که آن تا سال آینده می‌تواند قدرتبخش گوشی‌های هوشمند نیز باشد. اما نکته‌ی جذابی که در اینجا وجود دارد این است که برای تجربه‌ی آن حتماً نیازی نیست که یک گوشی جدید تهیه کنید؛ هواوی امکان نصب HarmonyOS را برای برخی از گوشی‌های مجهز به رابط کاربری EMUI 11 خود فراهم می‌کند.

البته هنوز مشخص نیست کدام گوشی‌های هواوی (تمام آن‌ها یا فقط برخی از مدل‌ها) می‌توانند آن را دریافت کنند و اینکه هنوز نمی‌دانیم آیا پس از مهاجرت به هارمونی او اس، آیا کاربران قادر خواهند بود مجدداً به رابط کاربری مبتنی بر اندروید EMUI بازگردند یا خیر؟

هواوی اینچنین بیان کرده است که:

دستگاه‌هایی که از فناوری توزیع جدید مبتنی بر EMUI 11 بهره می‌برند واجد شرایط آپگرید به هارمونی او اس در آینده هستند.

در حال حاضر هواوی هارمونی او اس را برای دستگاه‌های ضعیف‌تری همچون گجت‌های پوشیدنی، تلویزیون‌های هوشمند و سیستم اطلاع رسانی/سرگرمی اتومبیل‌ها عرضه کرده است. آوریل سال آینده این سیستم عامل برای دستگاه‌های میان رده‌ای با حداکثر حافظه ۴ گیگابایتی مهیا می‌شود، در حالی که دستگاه‌های پرچمدار با حافظه‌ای فراتر از ۴ گیگابایت نیز می‌توانند تا اکتبر سال آینده پذیرای این سیستم عامل باشند. هواوی با عرضه یک نسخه آزمایشی از سیستم عامل خود در دسامبر سال جاری برای گوشی‌های هوشمند، در شروع کار با هارمونی او اس به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد.

با تمام این تفاسیر ممکن است یک سال طول بکشد تا گوشی‌های شرکت هواوی بتوانند این سیستم عامل جدید را نصب کنند. البته هواوی هم اکنون برای مقابله با تحریم‌های ایالات متحده خدمات موبایل خود با بیش از ۹۶ هزار اپلیکیشن را راه اندازی کرده است که می‌تواند فقدان خدمات موبایل گوگل را جبران کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این قابلیت به همه کاربران خیلی کمک می کنه خیلی از کاربران ممکنه استفاده کنند و راحت میتونن از این گوشی به کاراشون دست پیداکنن