گوشی داخلی

وزیر ارتباطات از عرضه نخستین سری گوشی داخلی توسط ایرانسل خبر داد

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه حمایت عملی اپراتورها از تولید گوشی داخلی آغاز شده گفت نخستین سری از گوشی ایرانی توسط ایرانسل عرضه خواهد شد.

روز ۲۴ شهریور ۹۹ آیین معرفی دستاوردهای بومی‌سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد که در این مراسم محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاونان وزیر ارتباطات حضور داشتند. آذری جهرمی در این مراسم گفت:

در حال حاضر به دلیل آموزش مجازی بسیاری از ما مصرف‌کننده محسوب می‌شویم و می‌بایست برای فرزندان خود تبلت، گوشی موبایل و مودم تهیه کنیم. مودمی که قیمت آن ۲۰۰ هزار تومان بوده، اکنون با نوسان نرخ ارز به ۱۰ افزایش پیدا کرده است. در این وضعیت باید چه کرد؟ نمی‌توانیم به عنوان مسئول بگوییم کاری از دست ما برنمی‌آید. غیر از این است که باید نیاز مردم را تامین کنیم؟ راهکار این مساله، ایجاد فراوانی در بازار است. چشم مردم به دست‌های تولیدکنندگان است. اگر محصولی با قیمت ارزان‌تری به بازار عرضه شود، برکت خودش را هم خواهد داشت و مردم هم استقبال می‌کنند.

عرضه نخستین سری از گوشی داخلی توسط ایرانسل

آذری جهرمی در ادامه بیان کرد طبق گزارش معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، پس از درخواستی که از وزارت دفاع داشتیم، مجموعه صاایران در حوزه تولید گوشی داخلی ورود خوبی داشته است و نخستین سری از گوشی های موبایلی که توسط آنها تولید شده را برای فراهم شدن شرایط عرضه در بازار به اپراتور ایرانسل تحویل داده است.

وزیر ارتباطات در ادامه عنوان کرد:

من از وزیر دفاع امیر حاتمی، امیر شهرام در صاایران و از آقای دکتر عباسی مدیرعامل ایرانسل که هم از مودم‌های تولید داخل و هم از گوشی‌ها حمایت کردند، تشکر می‌کنم. همچنین از آقای ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات می‌خواهم،خط اعتبار ۵۰۰ میلیاردی که قرار شد به اپراتورها وام داده شود تا آن‌ها بتوانند از این طریق گوشی را به صورت قسطی به مردم بدهند، سریع‌تر به نتیجه برسد.

گفتنی است اپراتور ایرانسل در دی ماه ۹۸ نیز تفاهم‌نامه‌ای را با هدف حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل با پست بانک به امضا رساند. طبق این تفاهم‌نامه که مدیریت و نظارت اجرای آن برعهده معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات است، یک صندوق از سوی پست بانک و بانک مرکزی تشکیل شد تا اعتبار مورد نیاز برای خرید قسطی گوشی موبایل ایرانی از طریق اپراتورها، برای حمایت از تولید و عرضه گوشی موبایل توسط تولیدکنندگان ایرانی فراهم شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. گام بعدی انحصار کردن کامل گوشی ایرانی مثل خودرو

  2. به نظرم ایرانسل کار خوبی برای قشر های ضعیف جامعه انجام داده

  3. این خیلی عالیه ک کاش زودتر انجام شه