خودروهای برقی

واکنش ایلان ماسک به انتقادات بیل گیتس از خودروهای برقی

اخیرا بیل گیتس قابلیت‌های خودروهای برقی به ویژه کامیون‌های الکتریکی را مورد انتقاد قرار داد که این موضوع واکنش ایلان ماسک را به همراه داشت.

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در یک پست وبلاگی قابلیت‌های خودروهای الکتریکی به ویژه کامیون‌های برقی را مورد انتقال قرار داد که همین موضوع باعث شد ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نسبت به گفته‌های وی واکنش نشان دهد و بگوید بیل گیتس در این خصوص هیچ نوع سرنخی ندارد. در واقع بیل گیتس به پتانسیل خودروهای الکتریکی انتقاد کرد و آنها را وسایل نقلیه مناسبی برای حوزه تجاری ندانست.

جزئیات انتقاد بیل گیتس از خودروهای برقی

بیل گیتس در پست وبلاگی خود با انتقاد از اینکه باتری‌های خودروهای الکتریکی بزرگ و سنگین هستند عنوان کرد هرچند در حال حاضر شرکت‌های مختلف در فناوری باتری وسایل نقلیه به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کردند، اما هرگز برای وسایل نقلیه‌ای چون کشتی‌های باری، کامیون‌های سنگین ۱۸ چرخ یا جت‌های مسافری یک راه‌حل عملی محسوب نمی‌شوند. چنین باتری‌هایی برای مسافت‌های کوتاه کارساز هستند، اما برای وسایل نقلیه سنگین و مسافت‌های طولانی به راه‌حل‌های متفاوتی نیاز داریم.

بیل گیتس استفاده از سوخت‌های ارزان و جایگزین نظیر سوخت‌های زیستی را برای وسایل نقلیه تجاری راه‌حلی مناسب می‌داند. بنیانگذار مایکروسافت در پست وبلاگی خود از خودروسازان بزرگی نظیر جنرال موتورز و فورد و خودروسازان جدید چون ریویان (Rivian) و بالنجر (Bollinger) به عنوان خودروسازان مورد اعتبار و معتبر این حوزه نام برد، اما به شرکت تسلا اشاره‌ای نکرد؛ شرکتی که تحت مدیریت ایلان ماسک در سال قبل از اولین وانت برقی خود با نام سایبرتراک (Cybertruck) پرده برداشت. وانت برقی تسلا از اواخر سال ۲۰۲۱ تولید و روانه بازار خواهد شد.

خودروهای برقی

گفتنی است ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا انتقادات بیل گیتس را ناخوشایند خواند و در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتری اعلام کرد بیل گیتس در این حوزه هیچ سرنخی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. بیل گینس بهتره تو موضوعاتی که هیچ دانشی در موردشون نداره دخالت نکنه و بچسبه به سیستم عامل خودش

  2. سوخت زیستی مزایایی داره که باترهای برقی نداره
    وزن و حجم کمی را اشغال میکنن و میشه مسافت زیاد باش طی کرد که باتری ها این مزیت ندارن انرژی الکتریکی بدرد لوازم برقی و خودروهای بین شهری میخوره و بدرد کشتی و هواپیما مسافربری و ماشین های سنگین نمیخوره