فروش برند بوگاتی

فروش برند بوگاتی توسط فولکس واگن سروصدای زیادی به پا کرد

فروش برند بوگاتی توسط گروه فولکس واگن به برند نوپای ریماک این روزها خبرساز شده و در صورت صحت داشتن باعث ایجاد یک بمب خبری خواهد شد.

طبق گزارشی که مجله Car منتشر کرده است گروه فولکس واگن تصمیمی مبنی بر واگذاری برند بوگاتی به شرکت نوپای ریمک (Rimac) اتخاذ کرده است. به گفته این نشریه انگلیسی فولکس واگن مقدمات واگذاری این برند را انجام داده است.

جزئیات فروش برند بوگاتی

برند بوگاتی

شنیده‌ها حاکی از آن است که قرارداد مربوطه در هفته گذشته به تایید مدیران ارشد فولکس واگن قرار گرفته، ولی هیئت نظارت هنوز نظر قطعی خود را اعلام نکرده است. در صورتی که این قرارداد نهایی شود نمی‌توان گفت ارتباط این دو شرکت به طور کامل قطع می‌شود، زیرا از نظر فنی به یکدیگر وابسته هستند.

همچنین پورشه با داشتن ۱۵.۵ درصد از سهام شرکت ریماک باعث حفظ این ارتباط خواهد شد و به گفته مجله Car مقدار سهم پورشه به احتمال زیاد افزایش پیدا خواهد کرد.

فردناند پیئش زمانی که در سال ۲۰۱۵ از شرکت فولکس واگن جدا شد مدیران ارشد چند ملیتی تمایلی به تزریق پول به برند بوگاتی را نداشته‌اند. آقای پیئش متولد سال ۱۹۳۷ بود که سال گذشته درگذشت و پس از فوت او شرکت لامبورگینی به خاطر تمامی خدمات او و اتفاقات ارزنده‌ای که در زمان حیات خود رقم زد، اولین محصول برقی خود را با پسوند FKP37 معرفی کرد.

برند بوگاتی

همین‌طور مجله Car افزود که خانواده آقای پیئش همچنان ۵۰ درصد از سهام مدیریتی شرکت فولکس واگن را در اختیار دارند و برای متقاعد کردن آن‌ها در جهت فروش برند بوگاتی افزایش بهره پورشه از معامله خواهد بود و همچنین هدف پورشه گرفتن ۴۹ درصد از سهام ریماک اعلام شده است.

از دیگر سهام‌داران شرکت ۱۱ ساله ریماک برندهای دیگری مانند هیوندای-کیا، مگنا، کوئنیگ زگ و جگوار می‌باشند.

برند بوگاتی

بوگاتی تنها برندی نیست که واگذاری خواهد شد

مهم‌ترین نکته که مجله Car به آن اشاره کرده این است که برند بوگاتی تنها برندی نیست که گروه فولکس درصدد فروش آن است و برندهای لامبورگینی، دوکاتی، ایتال دیزاین و سئات نیز در حال بررسی برای فروش هستند و طبق شنیده‌ها شرکت فولکس با خریداران مهمی مذاکره کرده که همه‌گیری بیماری کرونا این موضوع را با کندی روبرو کرده است.

یکی دیگر از خبرهای مهمی که مجله Car نیز به آن اشاره داشته معرفی کانسپتی با نام لمان (Vision Le Mans) توسط شرکت فولکس واگن است که یک ابرخودروی الکتریکی مخصوص پیست است و تا اواخر ماه آینده رونمایی خواهد شد.

باید این موضوع را در نظر داشت که مدیران ارشد شرکت‌های ریماک، فولکس واگن یا بوگاتی واکنشی به ادعای مطرح شده مجله Car نشان نداده‌اند و مهر تاییدی بر گفته‌ها زده نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*