کانن برای ساخت یک دوربین تلسکوپی جیبی به دنبال سرمایه‌گذار است

کانن برای ساخت یک دوربین تلسکوپی جیبی به دنبال سرمایه‌گذار است

شرکت کانن (Canon) اخیرا محصول عجیب و شگفت‌انگیزی با نام دوربین تلسکوپی را برای جذب سرمایه معرفی کرده که قابلیت‌های منحصر به فردی دارد.

دوربین تلسکوپی محصول عجیبی بوده که شرکت کانن (Canon) به دنبال جذب سرمایه برای ساخت آن است. این محصول برخلاف کارایی عادی اسمارت‌فون‌ها، قابلیت‌های متفاوتی را به علاقه‌مندان ارائه می‌کند.

یکی از روش‌های شرکت کانن برای حفظ جایگاه خود در بازار محصولات الکترونیکی و به خصوص دوربین‌های دیجیتال، ساخت و عرضه محصولاتی بوده که کارایی فراتر از دوربین تلفن‌های هوشمند را به خریداران عرضه می‌کنند. همگی می‌دانیم که از زمان اضافه شدن دوربین به تلفن‌های همراه، بازار دوربین‌های دیجیتال شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته و کمتر کسی برای عکس‌برداری معمولی ترجیح می‌دهد که از دوربین عکاسی استفاده کند.

به همین دلیل کانن دوربین‌های عجیب غریبی را به بازار عرضه می‌کند و تازه‌ترین از این محصولات در یک وب‌سایت جذب سرمایه ژاپنی معرفی شده است. این محصول شباهت چندانی به دوربین‌های معمولی نداشته و به جای ثبت تصاویر همانند یک اسمارت‌فون، به عنوان یک تلسکوپ جم و جور و جیبی عمل می‌کند.

دوربین تلسکوپی جدید کانن

دوربین تلسکوپی مورد نظر با نام رسمی کانن پاورشات زوم – Canon PowerShot ZOOM معرفی شده و بر اساس تصاویر موجود، ظاهری شبیه به یک میکروسکوپ دیجیتالی یا دوربین شکاری دارد. بر اساس اطلاعات موجود این محصول برای موقعیت‌هایی ساخته شده که دوربین تلفن هوشمند به اندازه کافی به منظور زوم کردن قوی نیست و اگر شما هم علاقه دارید تا روی سوژه‌های دور دست زوم کرده و دوست ندارید که کیفیت عکس خود را از دست بدهید، این محصول برای شما ساخته شده است.

کانن برای ساخت یک دوربین تلسکوپی جیبی به دنبال سرمایه‌گذار است

قابل درک است که چرا کانن به صورت کامل پشت ایده ساخت این دوربین قرار نگرفته و تلاش کرده که از طریق جذب سرمایه مردمی، میزان علاقه کاربران به چنین محصولی را بسنجد. همان‌طور که اشاره شد، عرضه اسمارت‌فون‌های قدرتمندی که به دوربین‌های مناسبی مجهز هستند، باعث افت شدید فروش دوربین‌های دیجیتال شده و تنها شیفتگان دنیای عکاسی و کسانی که از پس هزینه خرید دوربین‌های حرفه‌ای برمی‌آیند، به سراغ چنین محصولاتی می‌روند.

با این تفاسیر کانن با ارائه محصولی که خریداران عادی از پس هزینه آن برمی‌آیند، قصد دارد تا قابلیت‌هایی فراتر از توانایی‌های دوربین تلفن‌های هوشمند را عرضه کند. دوربین تلسکوپی پاورشات زوم هم با قابلیت شگفت‌انگیز زوم و حفظ کیفیت تصویر، چنین امکانی را فراهم می‌کند.

تامین سرمایه لازم

کانن تضمین کرده که خریداران با این محصول می‌توانند به راحتی بین فاصله کانونی ۱۰۰، ۴۰۰ و ۸۰۰ میلی‌متر مانور داده و با کیفیتی مثال‌زدنی سوژه‌های دوردست را ببینند. برخی از ویژگی‌های این دوربین شامل توانایی ثبت تصاویر با سرعت بالا و فوکوس ثابت، دارا بودن سیستم وای فای داخلی برای انتقال سریع تصاویر به دیوایس‌های دیگر و همچنین طراحی منحصر به فردی می‌شود که به کاربر اجازه استفاده از دوربین، همانند یک تلسکوپ کوچک و جیبی را می‌دهد.

گفته شده که دوربین تلسکوپی PowerShot ZOOM برای عکس‌برداری از بازیکنان مسابقات ورزشی، ثبت تصاویر فرزندان به هنگام بازی، تماشای حیوانات در حیات وحش و استفاده‌های متعددی کاربرد خواهد داشت.

همان‌طور که اشاره کردیم، کانن قصد دارد تا از طریق علاقه‌مندان ژاپنی هزینه لازم برای تولید عمده این محصول را تهیه کند و به نظر می‌رسد قیمت هر دستگاه دوربین پاورشات زوم در حدود ۳۰۰ دلار آمریکا خواهد بود. هنوز مشخص نیست که استقبال کاربران در حال حاضر به حدی بوده که بتوان از تولید این دوربین مطمئن شد یا خیر، اما به نظر می‌رسد که استفاده‌های زیادی برای دوربین مورد نظر وجود داشته باشد و به زودی چنین محصولی را در بازارهای ژاپن و سراسر دنیا ببینیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه