ویروس EEE

آمریکا از شیوع ویروس EEE با نرخ مرگ و میر ۳۰ درصد در این کشور خبر داد

طبق اعلام مقامات بهداشت و درمان در آمریکا ویروس EEE با نرخ مرگ و میر ۳۰ درصد در این کشور شیوع پیدا کرده که با نیش پشه به سایر افراد منتقل می‌شود.

مقامات حوزه بهداشت و درمان ایالت میشیگان آمریکا اعلام کردند در تاریخ ۱۵ سپتامبر یک مرد بزرگسال به دلیل ابتلا به ویروس EEE با شرایط وخیم به بیمارستان مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته است. این ویروس مرگبار داری نرخ بالای مرگ و میر ۳۳ درصد در بزرگسالان است.

جزئیات شیوع ویروس EEE در آمریکا

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۹ نیز حداقل ۳۸ نفر به این ویروس مبتلا شدند. علت مرگ و میر بر اثر ویروس EEE این است که این ویروس می‌تواند سیستم عصبی و مغز و اعصاب انسان را درگیر کند. از این رو اگر مبتلایان به موقع تحت درمان قرار نگیرند، مغز آنها به شدت آسیب خواهد دید. این ویروس ظرف مدت ۴ تا ۱۰ روز می‌تواند روی فرد اثرات شدیدی را بگذارد.

از علائم ابتلا به این ویروس می‌توان به بی‌حوصلگی، خواب آلودگی مداوم، تشنج، اسهال، استفراغ، سردرد و تب اشاره کرد که در موارد پیشرفته مبتلایان به کما خواهند رفت. با توجه به شیوع این ویروس، مقامات ایالت میشیگان به شهروندان این ایالت اعلام کردند از حضور در مهمانی‌ها به ویژه در فضای باز خودداری کنند.

این ویروس علاوه بر انسان‌ها باعث مرگ حیوانات نیز می‌شود و میزان مرگ و میر این ویروس در حیواناتی چون اسب حدود ۹۰ درصد است. برای مقابله یا درمان این ویروس هیچ نوع واکسن یا داروی قطعی وجود ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. این دیگه چیه خدابهمون رحم کنه

  2. وای خدا اینو دیگه کم داشتیم